Trwa ładowanie...

Matura 2021. Będzie zmiana terminów? Rząd nie widzi powodów

Mimo szalejącej pandemii COVID-19, polskie władze nie zamierzają zmieniać terminu tegorocznych matur. Zdaniem wiceministra edukacji i nauki, Dariusza Piontkowskiego, próbne egzaminy pokazały, że testy nie stanowią zagrożenia epidemiologicznego.
Share
Matura 2021. Będzie zmiana terminów? Rząd nie widzi powodów
Matura 2021. Będzie zmiana terminów? Rząd nie widzi powodówŹródło: WP, Fot: Łukasz Kuczera
d1xj58r

Uczniowie polskich szkół od dawna uczą się zdalnie. Niestety, rozwój pandemii COVID-19 powoduje, że powrót do stacjonarnych placówek oddala się w czasie. Nie oznacza to jednak, że tegoroczne matury zostaną przełożone na inny termin. Na razie, mimo ogromnej liczy nowych zachorowań dziennie, rząd nie widzi takiej potrzeby.

Matura 2021. Będzie zmiana terminów? Rząd nie widzi powodów

Zdaniem wiceministra edukacji i nauki, Dariusza Piontkowskiego, uczniowie zdający egzaminy nie stanowią zagrożenia epidemiologicznego. - Na razie nie widać powodu, dla którego mielibyśmy zmieniać termin matur. Próbne matury i egzaminy ósmoklasistów pokazały, że w bezpieczny sposób można te egzaminy przeprowadzić - oświadczył w Radiu Zet Piontkowski.

d1xj58r

Mimo to, obywatele mają wątpliwości. Zgromadzenia czy wydarzenia kulturalne są zabronione, natomiast zebranie sporej liczby uczniów w jednym miejscu określone zostało jako bezpieczne. Czas pokaże, czy rząd nie zmieni swojej decyzji pod wpływem ewentualnej rosnącej liczby zakażeń.

Jarosław Kaczyński o Mateuszu Morawieckim. Szymon Hołownia zirytowany

Na razie nie wiadomo także, kiedy uczniowie powrócą do szkół, by uczyć się stacjonarnie. - To będzie zależało przede wszystkim od rozwoju epidemii – oświadczył Dariusz Piontkowski w Radiu Zet.

d1xj58r

Ostatnie kilka dni przyniosło znaczny spadek nowe liczby zakażeń COVID-19 w Polsce. Trudno jednak wyciągać z nich wnioski, ponieważ mamy za sobą okres świąteczny. - Prawdopodobnie dużo mniej było wykonywanych testów, stąd raczej dopiero w połowie tygodnia wyniki mogą być wiarygodne - dodał wiceminister edukacji i nauki.

źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xj58r

Podziel się opinią

Share
d1xj58r
d1xj58r