Trwa ładowanie...

Legnica. Ojciec zamordowanego Szymonka nie wyjdzie z aresztu. Wiadomo, co z jego matką

W grudniu ubiegłego roku w jednym z mieszkań przy ul. Batorego w Legnicy doszło do tragedii. Zamordowany został niespełna 9-miesięczny Szymonek. Podejrzany o zabójstwo ojciec do czasu procesu będzie przebywał w areszcie. Matka chłopca odpowie z wolnej stopy.

Legnica. Ojciec zamordowanego Szymonka nie wyjdzie z aresztu. Wiadomo, co z jego matkąLegnica. Ojciec zamordowanego Szymonka nie wyjdzie z aresztu. Wiadomo, co z jego matkąŹródło: Pixabay
d2wh057
d2wh057

Do tragedii doszło 6 grudnia 2020 roku w jednym z mieszkań przy ul. Batorego w Legnicy. We własnym domu zamordowany został niespełna 9-miesięczny Szymonek. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe szybko pojawiło się w mieszkaniu. Niestety, na ratunek było za późno. Chłopczyk już nie żył. Dziecko miało na ciele wyraźne obrażenia głowy.

Legnica. Ojciec zamordowanego Szymonka nie wyjdzie z aresztu. Wiadomo, co z jego matką

W momencie przyjazdu służb w mieszkaniu znajdował się pijany ojciec dziecka. Matkę zatrzymano dzień później. Rodziców Szymonka, decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy, aresztowano na trzy miesiące.

- Dariusz P., ojciec dziecka i konkubent matki, jest podejrzany o dokonanie zabójstwa chłopczyka ze szczególnym okrucieństwem i w związku z motywacją zasługującą na szczególne potępienie, natomiast Monika M., matka chłopczyka, podejrzana jest o znęcanie się nad swoim dzieckiem i narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia - przypomina Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy w rozmowie z e-legnickie.pl.

Prof. Flisiak: Ból gardła nie jest nowym objawem COVID-19

W marcu obojgu oskarżonych skończył się trzymiesięczny areszt tymczasowy. Ojciec dziecka nie wyjdzie na wolność. Jak informuje prokuratura, Sąd Okręgowy w Legnicy uwzględnił wnioski o przedłużenie o kolejne trzy miesiące aresztu dla obojga rodziców. Obrońcy podejrzanych złożyli zażalenie na to postanowienie.

d2wh057

- Sąd Apelacyjny we Wrocławiu utrzymał postanowienie o przedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec Dariusza P., podejrzanego o zabójstwo dziecka, natomiast uchylił tymczasowe aresztowanie wobec matki dziecka, stosując wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji z zakazem zbliżania się do świadków - dodaje Tkaczyszyn.

Postanowienie sądu we Wrocławiu jest prawomocne i prokuratura nie ma już możliwości odwołania się od niego. Oznacza to, że matka Szymonka będzie odpowiadać w procesie z wolnej stopy.

źródło: e-legnickie.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wh057
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wh057