Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zatrzymają COVID-19 w szpitalach? We Wrocławiu rozpoczęły się testy nowego urządzenia

Koronawirus w Polsce. To może być przełomowe wydarzenie w zakresie zahamowania rozprzestrzeniania się wirusów. Wrocławski szpital im. A. Falkiewicza oraz Szpital Zakonu Bonifratów w Katowicach, jako pierwsze szpitale w Europie, testują nowoczesne urządzenie zabezpieczające szpitale przed rozprzestrzenianiem się wirusów.

Koronawirus. Zatrzymają COVID-19 w szpitalach? We Wrocławiu rozpoczęły się testy nowego urządzeniaKoronawirus. Zatrzymają COVID-19 w szpitalach? We Wrocławiu rozpoczęły się testy nowego urządzeniaŹródło: Materiały prasowe
d2m9q23
d2m9q23

Fundacja "Pomaganie Jest Trendy" wspólnie z inżynierami "Protegercov", w ramach w akcji "40 milionów Serc" (popartej przez prezydentów 12 polskich miast oraz gwiazdy, takie jak Iga Świątek, Jan Błachowicz czy Małgorzata Kożuchowska), przekazała właśnie na testy kabinę "Proteger Gate" do dwóch polskich szpitali (Katowice i Wrocław).

Od piątku kabiny działają przy wejściach głównych do szpitali, gdzie poddają dezynfekcji wszystkie wchodzące na obiekt osoby, niwelując tym samym stopień zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa aż do 95 proc.

Koronawirus. Zatrzymają COVID-19 w szpitalach? We Wrocławiu rozpoczęły się testy nowego urządzenia

Fundacja docelowo zakupić chce podobne urządzenia dla ponad 300 szpitali w Polsce, w czym pomóc ma utworzona zbiórka. Wkrótce testy odbyć mają się również w szpitalach w Kaliszu, Kępnie czy Łodzi, ale organizatorzy akcji liczą, że dzięki zaangażowaniu Polaków mających dość kolejnych lockdownów, uda się im jak najszybciej zebrać choć część założonej kwoty, aby stopniowo zacząć realizować swoją misję.

Koronawirus wymusi zakaz wyjazdów na Wielkanoc? Odpowiedź prosto z Ministerstwa Zdrowia

Urządzenie jest skuteczną i bezpieczną dla ludzi kabiną dezynfekcyjną stworzoną przez polskich inżynierów i opartą na technologii przepływowych lamp UV-C. Technologia ta, stosowana dotąd w salach operacyjnych, skutecznie i bezinwazyjnie dla człowieka dezynfekuje ze skutecznością do 95 proc., jednocześnie oczyszczając powietrze.

d2m9q23

Co ważne urządzenie nie wymaga stosowania płynów i innych środków do dezynfekcji, które mogą mieć szkodliwe oddziaływanie na oczy i górne drogi oddechowe, nie niszczy też odzieży. Stacja docelowo mierzyć ma również temperaturę.

Po wejściu do kabiny i zamknięciu drzwi, fotokomórka identyfikuje człowieka, uruchamiając system odpowiednio skorelowanych dysz, który wraz z zabezpieczoną lampą UV-C prowadzi do dezynfekcji. Całkowity proces trwa około 12 sekund.

Koronawirus. Kabiny wkrótce zmienią swoje miejsce

Kabiny we Wrocławiu oraz w Katowicach służyć będzie przez najbliższe dwa tygodnie i korzystać będą z niej wszyscy pracownicy oraz pacjenci szpitala, następnie trafić mają do Kalisza oraz do Kępna. W tym czasie trwa zbiórka, dzięki której fundacja Pomaganie Jest Trendy pozyskiwać będzie środki na zakup takich i innych urządzeń oraz pielęgnacyjnych żeli do dezynfekcji "Virus Combat", które trafić mają do ponad 300 szpitali w Polsce.

W ten sposób organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieje pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19 i innych wirusów, zwłaszcza na terenie polskich szpitali. Każdy może wesprzeć akcję w swoim mieście poprzez wpisanie w komentarz do przekazanego datku nazwy miasta, do którego chcielibyśmy, aby on trafił. Pomagać można również, kupując produkty fundacji z fundacyjnym Duszkiem Babu, które nabywać można w lokalnych sklepach, niemalże w całej Polsce. Całkowite zyski, wygenerowane przez fundację z ich sprzedaży, trafią na zakup urządzeń i przekazanie ich do szpitali.

d2m9q23

Wspomniane żele opracowane i wyprodukowane na zlecenie fundacji są z kolei alternatywą dla płynów i żeli dedykowanych na oddziały szpitalne do dezynfekcji dłoni. Niestety problem na jaki od lat skarżą się medycy to zniszczone dłonie na skutek konieczności korzystania ze środków dezynfekcyjnych.

Z tego też względu fundacja zleciła zakończone sukcesem prace, których podjął się w dolnośląskim laboratorium Wojciech Gogół, a ich efektem jest stworzenie jedynego na świecie żelu o właściwościach tiksotropowych.

Zmienia on bowiem pod wpływem siły swoją konsystencję z żelowej na płynną, dzięki czemu można aplikować go we wszelkiego rodzaju dozownikach - nawet w sprayu) który nie tylko jest skutecznym środkiem antybakteryjnym i antywirusowym (poprzez zgodną z normami WHO zawartość alkoholu), ale znajdująca się w nim glinka oraz związki krzemu i magnesu pozwalają na nie wysuszanie, nie niszczenie, a wręcz na nawilżenie oraz regenerację dłoni i paznokci. Żel tym samym odżywia i nadaje skórze blasku. Pozwala to na komfort pracy i bezpieczeństwo służby medycznej, ale również pacjentów i odwiedzających.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2m9q23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m9q23