Trwa ładowanie...
d14p5bb

Koronawirus. Wzrost zakażeń wywołał reakcję. Stadion Wrocław znów z mobilnym punktem badań

Koronawirus w Polsce. Kilka tygodni temu podjęto decyzję, by zamknąć mobilny punkt badań na COVID-19 na Stadionie Wrocław. Wzrost zakażeń w ostatnich dniach sprawił, że z powrotem uruchomiono miejsce, gdzie szybko można się przebadać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wzrost zakażeń wywołał reakcję. Stadion Wrocław znów z mobilnym punktem badań
Koronawirus. Wzrost zakażeń wywołał reakcję. Stadion Wrocław znów z mobilnym punktem badań (Materiały prasowe)
d14p5bb

Mobilny punkt badań na koronawirusa na Stadionie Wrocław cieszył się sporym zainteresowaniem zwłaszcza w pierwszych tygodniach pandemii COVID-19 - w momencie, gdy chociażby Czesi wymagali od Polaków zaświadczeń o negatywnym wyniku badaniu na obecność koronawirusa po przekroczeniu granicy.

W pewnym momencie wydawało się, że pandemia koronawirusa w Polsce i na Dolnym Śląsku wygasa. Dlatego zainteresowanie testami spadło, a to pociągnęło za sobą decyzję o zamknięciu mobilnego punktu badań na Stadionie Wrocław. Teraz wraca on do funkcjonowania.

Koronawirus. Wzrost zakażeń wywołał reakcję. Stadion Wrocław znów z mobilnym punktem badań

Już od najbliższego poniedziałku, 17 sierpnia na terenie Stadionu Wrocław ponownie zrobimy sobie badania na obecność koronawirusa. Mobilny punkt będzie czynny w dni powszednie od godz. 8 do godz. 12. Wjazd możliwy będzie wyłącznie bramą "A" od strony Al. Śląska.

d14p5bb

Obchody na Westerplatte. Wiceszef MON: Władze Gdańska są wyjątkowo upolitycznione

Wiosną, w szczytowym momencie pandemii, z testów w mobilnym punkcie badań na Stadionie Wrocław skorzystało ponad 3000 chętnych. Dzięki wsparciu projektu przez prezydenta Jacka Sutryka, MPWiK Wrocław oraz kilku klinik, możliwe było też przebadanie za darmo wrocławskich medyków.

Koronawirus. Wrocław. Mobilny punkt badań

Wymazy będą pobierane bez wysiadania z samochodu - wystarczy samo uchylenie szyby. Wcześniej każdy chętny zostanie poproszony o wypełnienie formularza zgody na badanie oraz wylegitymowanie się dowodem osobistym.

d14p5bb

Formularz można pobrać ze strony testcovidwroclaw.pl i wypełnić w domu. Wtedy samo badanie potrwa ledwie 2-3 minuty od podjazdu do punktu do odjazdu.

Pracownicy punktu są w profesjonalny sposób zabezpieczeni w kombinezony ochronne z atestem do pracy z wirusami, specjalne maski, gogle oraz przyłbice. Samo pobranie wymazu trwa kilkanaście sekund i nie jest bolesne. Przeprowadza się je przy użyciu specjalnej żelowej wymazówki, którą z gardła pobiera się znajdującą się tam wydzielinę. Tak pobrana próbka trafia do specjalnego pojemnika, a następnie przewożona jest do laboratorium.

Organizatorzy punktu zapowiadają także, że istnieje możliwość badań wyjazdowych dla większej grupy osób, np. w zakładach pracy i urzędach. Wynik nawet w tym samym dniu. Cena jednego badania to 470 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14p5bb

Podziel się opinią

Share
d14p5bb
d14p5bb