Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Jacek Sutryk dziękuje uniwersytetowi i studentom za pomoc

Koronawirus we Wrocławiu. W dobie pandemii liczy się każda para rąk do pracy i gotowość niesienia pomocy. Za wsparcie w trudnym okresie Uniwersytetowi Wrocławskiemu podziękował prezydent Jacek Sutryk.

Share
Koronawirus. Wrocław. Jacek Sutryk dziękuje uniwersytetowi i studentom za pomocŹródło: Facebook.com
d2cnyji

Koronawirus sprawił, że zmieniły się nasze priorytety, a w walkę z COVID-19 zaangażowały się różnego rodzaju instytucje, a nawet firmy prywatne. We Wrocławiu małą cegiełkę do pokonania koronawirusa dołożył Uniwersytet Wrocławski. Właśnie za to prezydent Jacek Sutryk podziękował w specjalnym liście prof. Adamowi Jezierskiemu, rektorowi UWr.

Koronawirus. Wrocław. Jacek Sutryk dziękuje Uniwersytetowi Wrocławskiemu

"Nasza wrocławska społeczność zdaje właśnie ważny egzamin z postawy obywatelskiej, wspólnej odpowiedzialności i solidarności. Pandemia koronawirusa postawiła nas wszystkich w zupełnie nowej sytuacji, która przewartościowała dotychczasowe działania, pokrzyżowała plany i kazała przeorganizować poukładaną i przewidywalną codzienność. Przed nami czas i wyzwania trudne do przewidzenia" - napisał Sutryk w liście do rektora UWr.

W tym trudnym okresie wydział chemii Uniwersytetu Wrocławskiego wyprodukował i przekazał szpitalowi przy ul. Koszarowej płyn do dezynfekcji, a pracownicy wydziału biotechnologii udostępnili swój sprzęt laboratoryjny sanepidowi. Część naukowców rozpoczęła też badania nad genezą koronawirusa, możliwych skutkach pandemii i przeciwdziałaniu jej rozwojowi.

ZOBACZ WIDEO: Galerie handlowe niczym outlety. "Już dawno pożegnaliśmy się z dodatnim wynikiem finansowym"

Koronawirus. Wrocław. Jacek Sutryk dziękuje też studentom

Prezydent Wrocławia w swoim liście nie zapomniał też o studentach. Pracownicy i studenci z instytutu psychologii zaoferowali bowiem darmowe porady psychologiczne wszystkim wrocławianom potrzebującym pomocy. Część z nich zaczęła też szyć maseczki i drukować przyłbice, aby zwiększyć ilość dostępnego na rynku sprzętu ochrony osobistej.

d2cnyji

Studenci zaangażowali się też w zdalne korepetycje dla uczniów z Wrocławia w ramach akcji "Starszy brat, starsza siostra".

"Dziękując całej społeczności Uniwersytetu Wrocławskiego za świadczone dobro, życzę Państwu zdrowia i nieustającej energii do działania" - podsumował w swoim liście Jacek Sutryk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2cnyji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cnyji
d2cnyji