Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Dolny Śląsk wyłoży ponad 40 mln zł na walkę z epidemią. Nowy sprzęt dla szpitali

Koronawirus we Wrocławiu. Władze województwa dolnośląskie znalazły dodatkowe środki na walkę z pandemią. Szpitale otrzymają ponad 40 mln zł, z czego aż 16 mln zł przekazanych zostanie na środki ochrony osobistej.

Share
Koronawirus. Wrocław. Dolny Śląsk wyłoży ponad 40 mln zł na walkę z epidemią. Nowy sprzęt dla szpitaliŹródło: WP.PL
d1k4n34

Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, już kilka dni temu mówił, że w budżecie udało się znaleźć dodatkowych 40 mln zł na funkcjonowanie szpitali w rejonie. Znalazły się one w bardzo trudnym położeniu ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Koronawirus. Wrocław. Środki ochrony osobistej za 16 mln zł

Rozprzestrzeniający się koronawirus pokazał, że szpitalom brakuje sprzętu ochrony osobistej. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia się COVID-19, pracownicy służby zdrowia kilkukrotnie muszą zmieniać maski, kombinezony czy rękawiczki. Dodatkowo każdy ze sprzętów szybko się zużywa.

Dlatego nie powinno dziwić, że województwo aż 16 mln zł przeznaczy właśnie na zakup niezbędnego sprzętu. To kolejna dobra wiadomość dla służby zdrowia na Dolnym Śląsku, bo ostatnio w pomoc placówkom medycznym włączyły się też osoby prywatne i inne podmioty, organizując różnego rodzaju zbiórki w internecie.

d1k4n34

Największa pula sprzętu trafi oczywiście do tych placówek, które walczą dzień w dzień z koronawirusem i stanowią pierwszą linię frontu. W przypadku Wrocławia jest to szpital przy ul. Koszarowej.

Za sprawą funduszy województwa uda się też kupić sprzęt niezbędny do wykonywania testów na obecność koronawirusa. Pochłonie to ok. 1,5 mln zł. Szpitale na terenie Dolnego Śląska mają też otrzymać kilkadziesiąt respiratorów, defibrylatorów i aparatów USG.

Urząd marszałkowski podjął też decyzję o zakupie czterech karetek. Dwie trafią do Wrocławia, pozostałe do Legnicy i Jeleniej Góry.

d1k4n34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k4n34
d1k4n34