Trwa ładowanie...
d42wtlq

Koronawirus. Wrocław. Chcą darmowej komunikacji miejskiej na okres epidemii

Koronawirus we Wrocławiu. Restrykcje wprowadzone przez rząd sprawiły, że w autobusach i tramwajach MPK część miejsc musi być pusta. Wszystko po to, by zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby. Tymczasem Federacja Anarchistyczna chce darmowej komunikacji w czasach epidemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wrocław. Chcą darmowej komunikacji na okres epidemii
Koronawirus. Wrocław. Chcą darmowej komunikacji na okres epidemii (Facebook.com)
d42wtlq

Prezydent Jacek Sutryk od kilku tygodni, podobnie jak szefowie wielu innych miast, powtarza - zostań w domu i wychodź jedynie w razie konieczności, chociażby po zakupy. Jako że część firm zaczęła też pracować zdalnie, opustoszały autobusy i tramwaje.

Koronawirus. Wrocław. Domagają się darmowej komunikacji

Wprowadzony w Polsce stan epidemii sprawił, że w autobusach czy tramwajach część miejsc musi być pusta. MPK Wrocław zastosował się do tej wytycznej i odpowiednio oznakował część siedzeń w swoich pojazdach.

d42wtlq

Jednak Federacja Anarchistyczna chce kolejnych działań. Wystosowała ona apel do prezydenta Sutryka o to, by na czas epidemii wprowadzić w mieście darmową komunikację miejską.

"Ułatwijmy życie tym, którzy zmuszeni są przez wielki kapitał do codziennego narażania swojego zdrowia w podróży do pracy i z powrotem. Wprowadźmy w życie to, co w obecnych warunkach i tak jest normą. Żaden z kontrolerów nie naraża swojego zdrowia w pracy. Biletomaty, terminale płatnicze i kasowniki są siedliskiem bakterii i wirusów, więc nie jest wskazane korzystanie z nich" - napisano w liście do prezydenta Sutryka.

Osoby związane z FA chcą też wprowadzenia tzw. wakacji czynszowych, czyli zawieszenia opłat za czynsze w mieszkaniach komunalnych, bez względu na stan zadłużenia lokalu. Zdaniem federacji, tego typu rozwiązania są już wprowadzane w zachodnich krajach.

Trzeci postulat federacji to zlikwidowanie tzw. Specjalnych Stref Ekonomicznych na terenie Wrocławia. "Miasta. To absolutnie niesprawiedliwe, że wielkie firmy są zwolnione z podatku dochodowego, który służy całemu miastu i może być wykorzystany np. do opłacenia transportu miejskiego (z którego w większości korzystają pracownicy tych firm) lub usprawnienia pracy szpitali" - napisali członkowie Federacji Anarchistycznej.

d42wtlq

Podziel się opinią

Share

d42wtlq

d42wtlq