Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Sporo nowych zakażeń. Nie żyje 72-latek z naszego regionu

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Sobota, 12 września 2020 roku przyniosła aż 603 nowe przypadki koronawirusa. Poprawiła się sytuacja na Dolnym Śląsku.

Share
Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Sporo nowych zakażeń. Nie żyje 72-latek z naszego regionu
Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Sporo nowych zakażeń. Nie żyje 72-latek z naszego regionuŹródło: Materiały prasowe
dq31el9

Koronawirus w Polsce. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie z 12 września 2020 roku, w ciągu ostatniej doby w naszym kraju potwierdzono 603 nowe przypadki COVID-19. Po raz kolejny największy wzrost zachorowań na koronawirusa odnotowano w województwie małopolskim (93). a kolejnych miejscach znalazły się województwa pomorskie (79) i śląskie (72).

Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Sporo nowych zakażeń. W naszym regionie nieco lepiej

Jeśli szukać pozytywów, to jest nim mniejsza liczba zachorowań na COVID-19 w województwie dolnośląskim. Ostatnia doba przyniosła bowiem tylko 11 nowych przypadków. To znaczący spadek, po tym jak jeszcze w ostatnich dniach pozytywnych wyników było po znacznie więcej.

dq31el9

Niestety, w ciągu ostatniej doby zmarło 13 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. W tym gronie znajduje się jedna osobna z Dolnego Śląska - w szpitalu we Wrocławiu zmarł 72-letni mężczyzna.

Szymon Hołownia podbiera posłów? Zaskakujący komentarz Sławomira Neumanna

"Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: jaworskiego, jeleniogórskiego, lubińskiego, wrocławskiego i kłodzkiego" - poinformował z kolei wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Jak wynika z raportu wojewody, od momentu początku pandemii koronawirusa na Dolnym Śląsku potwierdzono 4356 przypadków COVID-19. Równocześnie 3543 osób uznaje się za wyleczonych z koronawirusa.

dq31el9

Obecnie na Dolnym Śląsku 1839 osób objętych jest kwarantanną lub izolacją. Nadzór epidemiologiczny dotyczy 224 Dolnoślązaków. Równocześnie w szpitalach ze względu na na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 przebywa 67 pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dq31el9

Podziel się opinią

Share
dq31el9
dq31el9