Trwa ładowanie...
holderName

Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Prawie 10 tys. zakażeń. Rekord w naszym województwie

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Ostatnia doba przyniosła aż 9622 nowych przypadków koronawirusa. To rekord w skali kraju. Rekordowe osiągnięcie odnotowano też w województwie dolnośląskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Prawie 10 tys. zakażeń. Rekord w naszym województwie
Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Prawie 10 tys. zakażeń. Rekord w naszym województwie (PAP, Fot: PAP/Darek Delmanowicz, Darek Delmanowicz)
holderName

Koronawirus w Polsce. Niestety, raport Ministerstwa Zdrowia z 17 października 2020 roku pokazuje, że mimo wprowadzonych restrykcji w kraju nie udaje się zahamować transmisji koronawirusa. Chociaż mija tydzień odkąd cała Polska, w tym Wrocław, została objęta żółtą strefą, to znów zanotowano dzienny rekord zakażeń COVID-19.

W ciągu ostatniej doby koronawirusem zakaziło się aż 9622 osób. Największy wzrost zachorowań odnotowano w województwie mazowieckim (1485), małopolskim (1254), wielkopolskim (1058) i łódzkim (821).

Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Prawie 10 tys. zakażeń. Rekord w naszym województwie

Jeśli chodzi o województwo dolnośląskie, ostatnia doba też przyniosła rekord zakażeń koronawirusem. Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 uzyskało aż 524 Dolnoślązaków.

holderName

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Niestety, ostatnia doba przyniosła też śmierć 6 osób z powodu COVID-19. Równocześnie z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 78 osób.

"Mamy 524 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego" - poinformował z kolei w swoim raporcie wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

holderName

Jak wynika z raportu wojewody, od początku pandemii koronawirusa potwierdzono zachorowanie na COVID-19 u 9035 mieszkańców Dolnego Śląska. Równocześnie 4877 osób uznaje się za wyleczonych z koronawirusa.

Obecnie kwarantanną lub izolacją objętych jest 14522 mieszkańców województwa dolnośląskiego. Nadzór epidemiologiczny dotyczy 2447 Dolnoślązaków. W szpitalach ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 w tej chwili przebywa 354 pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName