Trwa ładowanie...
holderName

Koronawirus w Polsce. Oszuści nie próżnują. Próbują wykorzystać ufność osób starszych

Koronawirus w Polsce. Spora liczba nowych przypadków COVID-19 sprawia, że w ostatnich dniach władze ponownie zachęcają seniorów do pozostania w domach, a w kraju wprowadzono mały lockdown. Niestety, sytuację starają się też wykorzystać oszuści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Oszuści nie próżnują. Próbują wykorzystać ufność osób starszych
Koronawirus w Polsce. Oszuści nie próżnują. Próbują wykorzystać ufność osób starszych (Policja)
holderName

Koronawirus w Polsce. Ostatnie dni przynoszą rekordową liczbę zakażeń COVID-19, a sytuacji nie poprawiły nawet kolejne obostrzenia wprowadzane przez polski rząd. Od soboty, 17 października 2020 roku znów mocno ograniczona jest działalność wielu firm. Już wcześniej wróciły godziny dla seniorów, dzięki czemu osoby starsze w godz. 10-12 mogą w sposób bezpieczniejszy zrobić zakupy.

Koronawirus w Polsce. Oszuści nie próżnują. Próbują wykorzystać ufność osób starszych

Podobnie jak to miało miejsce wiosną 2020 roku, gdy koronawirus rozprzestrzeniał się po Polsce po raz pierwszy, władza apeluje do osób starszych o pozostanie w domach. Niestety, pojawiają się osoby, które starają się wykorzystać sytuację i próbują oszukać ufność seniorów.

holderName

Policja na Dolnym Śląsku otrzymała sygnały, że kilkukrotnie w ostatnich dniach dochodziło do sytuacji, w której ktoś próbował wykorzystać pandemię koronawirusa do oszustw.

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Dlatego funkcjonariusze mają specjalny apel do rodzin seniorów. - Informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności - komentuje asp. szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

holderName

Metod oszustw jest wiele. Pojawiają się osoby, które oferują zrobienie zakupów starszych, po czym nie wracają ani z otrzymaną gotówką ani towarami. Inni oszuści starają się "sprzedać" różnego rodzaju płatne usługi czy ubezpieczenia, które mają być przydatne w dobie koronawirusa.

- O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję. Jeżeli zauważycie, że ktoś chce was oszukać, natychmiast informujcie najbliższa jednostkę policji. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie zadzwonić na alarmowy nr 112 - dodaje asp. szt. Kaleta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName