Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. 140 bezdomnych z Wrocławia objętych kwarantanną

Nawet 140 bezdomnych z noclegowni we Wrocławiu mogło mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. W związku z obawą o rozprzestrzenienie wirusa zostali poddani kwarantannie.

Share
Koronawirus w Polsce. 140 bezdomnych z Wrocławia objętych kwarantanną
Źródło: East News, Fot: Piotr Mecik/EAST NEWS
d2pa1qk

Chodzi konkretnie o bezdomnych z noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu. Mogli mieć oni kontakt z osobą, która jest leczona w szpitalu przy ulicy Koszarowej.

Koronawirus w Polsce. Wrocław. 140 bezdomnych poddanych kwarantannie

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, która zajmuje się noclegownią, o pozytywnym wyniku testu u jednej z osób dowiedziało się dopiero w niedzielę wieczorem. Taką informację przekazała "Gazecie Wrocławskiej" Joanna Kot, wicedyrektor Towarzystwa.

d2pa1qk

- Natychmiast zadziałaliśmy. Nikt nie był wypuszczany z noclegowni, żeby ograniczyć możliwość zarażenia się innych osób od naszych pensjonariuszy - przekazała Kot.

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Wrocław. Apel o pomoc dla bezdomnych

Jak dodała, jest ona w stałym kontakcie z miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, a także Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

d2pa1qk

Według jej informacji, bezdomni z noclegowni przy ulicy Małachowskiego przechodzą obecnie kwarantannę. Nie była w stanie powiedzieć jednak, gdzie zostali umieszczeni. Jak powiedziała, zostali oni wywiezieni autokarami.

Joanna Kot apelowała także o pomoc dla podopiecznych, którzy zostali poddani kwarantannie. - Potrzebna jest żywność i środki ochrony osobistej. Ludzie dobrej woli, którzy mają możliwość udzielenia pomocy, proszeni są o przywiezienie darów do siedziby Towarzystwa przy ul. Bogedaina we Wrocławiu - przekazała wicedyrektor.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Jak zaznaczyła, przekazane towary zostaną odebrane przez policję, która dostarczy je do osób objętych kwarantanną.

d2pa1qk

Źródło: "Gazeta Wrocławska"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d2pa1qk

Podziel się opinią

Share
d2pa1qk
d2pa1qk