Trwa ładowanie...

Koronawirus w pierwszych dolnośląskich szkołach. We Wrocławiu i Lubinie

1 września 2021 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Od tamtego momentu minął tydzień, a mamy już pierwsze przypadki uczniów zakażonych koronawirusem. Z tego powodu na kwarantannę trafiły dzieci z klas w szkołach podstawowych we Wrocławiu i Lubinie.

Share
Koronawirus w pierwszych dolnośląskich szkołach. We Wrocławiu i LubinieKoronawirus w pierwszych dolnośląskich szkołach. We Wrocławiu i LubinieŹródło: Unsplash.com
dwd0p91

W wakacje bardzo długo trwała debata na temat tego, w jaki sposób ma się odbyć powrót do szkół. Ostatecznie sytuacja epidemiologiczna pozwoliła na to, by 1 września dzieci rozpoczęły rok szkolny 2021/2022 w trybie stacjonarnym. Niestety, minął tydzień od pierwszego dzwonka na lekcje, a na Dolnym Śląsku mamy już trzy potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem wśród uczniów - informuje Radio Wrocław.

Koronawirus w pierwszych dolnośląskich szkołach. We Wrocławiu i Lubinie

Problem dotyczy uczniów ze szkół podstawowych nr 14 i 98 we Wrocławiu i Zielonej Szkoły w Lubinie. Tam trzeba było skierować klasy na kwarantannę i wprowadzono tryb zdalny nauki. Po jej zakończeniu dzieci powrócą do nauki stacjonarnej.

- W każdym przypadku doszło do zawieszenia zajęć w jednym oddziale szkolnym, zawsze z opinią miejscowego sanepidu - powiedział Radiu Wrocław dolnośląski wicekurator oświaty Janusz Wrzal.

dwd0p91

Śmierć po brutalnej interwencji policji. Śmiszek: Monopol na stosowanie przemocy

W tej chwili nie wiadomo, ile potrwa kwarantanna u dzieci ze szkół we Wrocławiu i w Lubinie. W ubiegłym roku, jesienna fala koronawirusa doprowadziła do tego, że już pod koniec października tryb zdalny nauki wprowadzono w starszych klasach. Najmłodsi dołączyli do nich 9 listopada. Taki stan utrzymywał się przez kilka miesięcy.

Rok szkolny 2021/2022, chociaż ciągle odbywający się w dobie COVID-19, ma wyglądać lepiej niż poprzedni. Wynika to z faktu, że nauczyciele zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Dodatkowo od kilku miesięcy dozwolone jest też podawanie preparatu młodzieży.

dwd0p91

źródło: Radio Wrocław

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwd0p91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwd0p91
dwd0p91