Trwa ładowanie...

Koronawirus. Ponad 8 tys. zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu?

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący COVID-19. Ostatnia doba przyniosła w naszym kraju 8245 nowych przypadków koronawirusa. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?
Share
Koronawirus. Ponad 8 tys. zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu?
Koronawirus. Ponad 8 tys. zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu?Źródło: USK Wrocław
d7mqgrf

Koronawirus w Polsce. Ministerstwa Zdrowia w raporcie z 6 kwietnia 2021 roku poinformowało o potwierdzeniu 8245 przypadków koronawirusa w Polsce. To znacznie mniej niż w zeszłym tygodniu, ale spadki w statystykach resortu należy wiązać z zakończonymi świętami wielkanocnymi, kiedy to wykonywano mniej testów na obecność koronawirusa.

Koronawirus. Ponad 8 tys. zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu?

W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w województwie mazowieckim, gdzie wykryto 1792 zakażenia koronawirusem. Na drugim miejscu w tabeli ze wzrostem zakażeń zameldowało się województwo śląskie (1228). Na kolejnych pozycjach znalazły się województwo wielkopolskie (731) i małopolskie (663).

d7mqgrf

Jeśli chodzi o Dolny Śląsk, ostatnia doba przyniosła 591 przypadków koronawirusa. Pod tym względem nasz region znalazł się na piątym miejscu w skali kraju. Równocześnie w województwie dolnośląskim potwierdzono 1 zgon z powodu COVID-19. Zmarła osoba nie posiadała chorób współistniejących.

Czy po Wielkanocy czeka nas wzrost zachorowań? Prof. Mastalerz-Migas: "Istnieje takie ryzyko"

W ciągu ostatniej doby w całym kraju z powodu COVID-19 zmarło 28 osób. Z kolei ze względu na współistnienie COVID-19 z innymi schorzeniami potwierdzono 32 zgony. Daje to łącznie kolejnych 60 ofiar koronawirusa w Polsce.

d7mqgrf

W samym Wrocławiu w ciągu ostatniego dnia potwierdzono 122 nowe przypadki koronawirusa. Nie doszło przy tym do ani jednego zgonu wywołanego przez COVID-19.

W powiecie wrocławskim wykryto 41 nowych zakażeń koronawirusem. W tym rejonie nie potwierdzono ani jednego zgonu spowodowanego przez COVID-19.

"W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń" - podkreśla Ministerstwo Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7mqgrf

Podziel się opinią

Share
d7mqgrf
d7mqgrf