Trwa ładowanie...

Koronawirus. Na ratunek turystyce. Na Dolnym Śląsku powstała specjalna akcja

Branża turystyczna mocno ucierpiała wskutek pandemii koronawirusa. Linie lotnicze odwołały loty, a ludzie rezygnują z wykupionych wcześniej wycieczek. Dolnośląska Organizacja Turystyczna wpadła w tej sytuacji na pomysł stworzenia Vouchera Turystycznego.

Share
Koronawirus. Na ratunek turystyce. Na Dolnym Śląsku powstała specjalna akcjaŹródło: iStock.com
d1nso5y

Od ponad miesiąca ruch w turystyce jest zerowy. Gdy tylko zaczęły napływać kolejne, fatalne wiadomości z Włoch, ludzie zaczęli rezygnować z jakichkolwiek wyjazdów. Ostatecznie rozprzestrzenienie się koronawirusa doprowadziło do tego, że polski rząd zamknął tymczasowo granice naszego kraju. To był kolejny cios dla branży.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna w tej sytuacji wpadła na pomysł stworzenia Vouchera Turystycznego. W ramach tej akcji partnerzy DOT mają przygotować specjalne pakiety, które będzie można nabyć teraz, a zrealizować w późniejszym okresie. Może to być świetna forma prezentu, bo posiadacz vouchera sam decyduje o wybranym kierunku podróży.

Za sprawą Vouchera Turystycznego mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieć szansę odbycia wyjazdu w atrakcyjnej cenie. Jego termin będzie też wyjątkowo długi, tak aby można było z niego skorzystać ju po zakończeniu walki z COVID-19. Co więcej, obejmować będzie nie tylko podróże krajowe, ale też zagraniczne.

W akcję postanowił się włączyć Marszałek Województwa Dolnośląskiego, któremu w tej wyjątkowo trudnej sytuacji nie jest obojętny los branży turystycznej.

W tej chwili Dolnośląska Organizacja Turystyczna przyjmuje zgłoszenia od firm, które chcą uczestniczyć w akcji. Oferowane przez biura podróży atrakcje będą regularnie umieszczane na stronie wydarzenia - voucherturystyczny.pl.

d1nso5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nso5y
d1nso5y