Trwa ładowanie...

Koncerty od 4 czerwca. Polacy długo na to czekali

Luzowanie obostrzeń w Polsce w maju weszło w kolejny etap. Mimo to, nadal zamrożona jest branża koncertowa, co wywołało liczne protesty. Fanów muzyki ucieszy zatem wiadomość, że koncerty wrócą już 4 czerwca.

Share
Koncerty od 4 czerwca. Polacy długo na to czekali
Koncerty od 4 czerwca. Polacy długo na to czekaliŹródło: Pixabay
d1n1soc

Koncerty wracają 4 czerwca - to już oficjalna wiadomość. Protest branży muzycznej z ostatnich dni przyniósł skutek, bo we wtorkowy wieczór rząd opublikował rozporządzenie w tej sprawie. Imprezy będą musiały się jednak odbywać przy podwyższonym reżimie sanitarnym.

Koncerty od 4 czerwca. Polacy długo na to czekali

Luzowanie obostrzeń w Polsce weszło w kolejną fazę w maju - chociażby od 15 maja gastronomia może przyjmować klientów na świeżym powietrzu, począwszy od 28 maja będzie można również zjeść posiłek wewnątrz lokalu. Przed niemal dwoma tygodniami na trybuny stadionów wrócili też kibice, choć w ograniczonej liczbie (25 proc. pojemności obiektu).

d1n1soc

W tej sytuacji artyści zaczęli protestować i zwracać uwagę na problem. Zwłaszcza że od 15 maja funkcjonować mogą m.in. beach bary, które w okresie letnim tradycyjnie przyciągają swoich klientów koncertami "pod chmurką". W tej chwili jest to jednak niemożliwe. Sytuacja zmieni się jednak 4 czerwca.

Szczepienia na COVID-19. Dla kogo obowiązkowe? Ekspert wskazał bez wahania

We wtorkowym rozporządzeniu rządu czytamy, że od 4 czerwca możliwe będzie prowadzenie działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki", ale tylko na wolnym powietrzu. Oznacza to, że nadal musimy zapomnieć o koncertach w zamkniętych klubach.

d1n1soc

Koncerty od 4 czerwca. Zasady

Koncerty będą mogły się odbywać od 4 czerwca pod pewnymi warunkami. Na widowni co drugie miejsce będzie musiało pozostać wolne, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc widzowie będą musieli zachować min. 1,5 metra odległości od siebie.

W wydarzeniach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 250 osób, a każdy widz będzie musiał zakrywać usta i nos. Na widowni nie będzie wolno spożywać posiłków. Do limitu uczestników wydarzenia nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1n1soc

Podziel się opinią

Share
d1n1soc
d1n1soc