Trwa ładowanie...
d2fumgw

Jakuszyce. Intensywne prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu. Inwestycja będzie gotowa w tym roku

Prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej wyraźnie idą do przodu. W głównym budynku, w którym działać będzie m.in. centrum odnowy biologicznej i pomieszczenie symulujące warunki wysokogórskie, montowane są już okna, drzwi i zadaszenie. Trwają również intensywne prace zbrojarskie, betoniarskie i murarskie. Przy obiekcie powstaje też boisko sportowe.
Share
Jakuszyce. Intensywne prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu. Inwestycja będzie gotowa w tym roku
Jakuszyce. Intensywne prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu. Inwestycja będzie gotowa w tym rokuŹródło: Materiały prasowe
d2fumgw

- Dolnośląskie Centrum Sportu będzie najnowocześniejszym ośrodkiem biathlonowym i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie. Gdy pandemia koronawirusa dobiegnie końca, obiekt ten stanie się dla nas kluczowy w kwestiach związanych z rozwojem sportu i turystyki w regionie - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

- Chcemy, by w tym miejscu organizowane były duże wydarzenia, dlatego rozważamy też współpracę z innymi obiektami sportowymi, jak na przykład kompleks skoczni narciarskich w Harrachovie - dodaje Przybylski.

Jakuszyce. Intensywne prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu. Inwestycja będzie gotowa w tym roku

Budowę Centrum Sportu odwiedził w środę także Martin Puta, hetman kraju libereckiego, regionu partnerskiego graniczącego z Dolnym Śląskiem. Podczas spotkania Cezary Przybylski i Hetman Puta rozmawiali o możliwej współpracy w dziedzinie turystyki, w szczególności sportów zimowych w Harrachovie i Jakuszycach. Poruszyli również tematy związane z infrastrukturą na pograniczu, turystyką oraz wymianą doświadczeń przedsiębiorców zrzeszonych w Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina.

d2fumgw

Kiedy zacznie się odmrażanie gospodarki? Kościński: powrót do normalności za 2-3 miesiące

- Polana Jakuszycka to bardzo imponująca inwestycja realizowana z dużym rozmachem. Uważam, że jest to szansa dla całego regionu otwierająca drogę do organizacji dużych imprez - przyznaje Martin Puta.

- Dolnośląskie Centrum Sportu będzie służyć zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom wielu dyscyplin. Widzimy, że jego budowa wyraźnie postępuje, dlatego wierzę, że już wkrótce będziemy mogli organizować tu duże wydarzenia, które wpłyną pozytywnie na rozwój oraz promocję Dolnego Śląska i regionu jeleniogórskiego - dodaje Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.

d2fumgw

Jakuszyce. Dolnośląskie Centrum Sportu ważne dla regionu

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej przebiega zgodnie z harmonogramem i zakończy się w drugiej połowie tego roku. W nowoczesnych budynkach będzie działać m.in. basen, Muzeum Sportu i Turystyki, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy, 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi, hotel na 190 miejsc, zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne i podziemny parking na ponad 140 samochodów.

Inwestycja zakłada również budowę ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych, biathlonowych ze strzelnicą i boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W okolicy obiektu planowane jest otworzenie dużej wypożyczalni nart zimą i wypożyczalni rowerów latem. Koszt budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu wyniesie ponad 140 milionów złotych. Centrum Sportu powstaje dzięki współpracy samorządu województwa z rządem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fumgw

Podziel się opinią

Share
d2fumgw
d2fumgw