Trwa ładowanie...
d4bd0e6

Galerie handlowe znów otwarte. Rząd przedstawił wytyczne

Miał być lockdown, tymczasem galerie handlowe znów będą mogły działać, ale w "najwyższym reżimie sanitarnym". Nowe zasady wejdą w życie już 28 listopada i powinny obowiązywać co najmniej do 27 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Galerie handlowe znów otwarte. Rząd przedstawił wytyczne
Galerie handlowe znów otwarte. Rząd przedstawił wytyczne (PAP, Fot: PAP/Marcin Obara, Marcin Obara)
d4bd0e6

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego dała odpowiedzi na kluczowe pytania - ostatecznie lockdown Polsce w najbliższym czasie nie grozi, w zamian tego rząd zdecydował się na luzowanie części obostrzeń. Wprawdzie zdalne nauczanie pozostanie z nami co najmniej do świąt Bożego Narodzenia, a siłownie i baseny będą zamknięte do 27 grudnia, ale za to galerie handlowe będą mogły wrócić do normalnej działalności.

Galerie handlowe znów otwarte. Rząd przedstawił wytyczne

Przypomnijmy, że przed paroma dniami rząd postanowił częściowo ograniczyć działalność wielu sklepów w galeriach handlowych. Zamknięte zostały m.in. sklepy meblowe czy odzieżowe. Wszystko po to, by zachęcić Polaków do pozostawania w domach. W ten sposób rząd chciał wyhamować transmisję koronawirusa w społeczeństwie.

d4bd0e6

Nowe obostrzenia sprawiły, że udało się oddalić perspektywę wprowadzenia lockdownu w Polsce i całkowitego zamrożenia gospodarki. Dlatego też już za tydzień, 28 listopada, możliwe będzie częściowe odmrożenie branży.

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

Od kolejnej soboty dojdzie do otwarcia sklepów i usług w galeriach handlowych i parkach handlowych. Będą one jednak funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.

d4bd0e6

- Konsultowaliśmy się też z innymi branżami, ale idziemy za radą naszych epidemiologów i pozostawiamy nadal zamknięte pozostałe placówki. To ważne, by uratować tysiące miejsc pracy, ale też utrzymać w ryzach przyrost zakażeń - powiedział premier Morawiecki na konferencji prasowej.

- Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane. Te decyzje mogą uratować setki tysięcy miejsc pracy, dlatego je podejmujemy - dodał premier Morawiecki.

Rząd okres od 28 listopada do 27 grudnia nazwał "etapem odpowiedzialności". W zależności od rozwoju sytuacji podejmowane będą kolejne decyzje. Zwłaszcza że w połowie stycznia dostępna ma być szczepionka na COVID-19, która powinna pomóc rządowi w walce z pandemią koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bd0e6

Podziel się opinią

Share
d4bd0e6
d4bd0e6