Trwa ładowanie...
d2513z8

Dolny Śląsk. Powstanie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

Stworzenie sieci zabytków techniki pomoże dolnośląskim przedsiębiorcom rozwijać swój biznes, a zwiedzającym zaproponuje atrakcyjny, kompletny produkt turystyczny. Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w uroczystości podpisania porozumienie z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, dzięki któremu powstanie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dolny Śląsk. Powstanie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki
Dolny Śląsk. Powstanie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki (Materiały prasowe)
d2513z8

Rolą samorządu województwa jest wspieranie branż i obszarów, które decydują o rozwoju i kondycji gospodarczej regionu. Turystyka to jeden z filarów rozwojowych Dolnego Śląska, a mocno doświadczona w ostatnich miesiącach branża zaczyna wychodzić z kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa.

Świadome są tego władze, o czym świadczyć może podpisanie porozumienia ws. utworzenia Dolnośląskiego Szlaku Zabytków Techniki. - Dolny Śląsk przez stulecia odgrywał rolę jednego z wiodących w Europie ośrodków przemysłowych. Szlak Zabytków Techniki powstaje po to, aby pomóc tym miejscom w zaprezentowaniu swojego potencjału, a jednocześnie przygotować dla zwiedzających atrakcyjną ofertę turystyczną - wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Dolny Śląsk. Powstanie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

Na szlaku znajdzie się około 20 obiektów w całym regionie. To między innymi kopalnie, muzea, młyny, huta szkła, most kolejowy czy kolejka wąskotorowa. Obiekty tworząc wspólną sieć nie będą ze sobą konkurować. Będą mogły tworzyć wspólną ofertę promocyjną, co znacznie obniży koszty jej przygotowania. Będzie im także łatwiej aplikować np. o wsparcie unijne przeznaczane na późniejszy rozwój.

d2513z8

ZOBACZ WIDEO: Burza w Warszawie. Gwałtowna ulewa, zalane ulice i place stolicy. "Mamy Armagedon"

W związku z sytuacją epidemiczną niemal 90 proc. Polaków deklaruje, że tegoroczne wakacje spędzi w kraju. Blisko 60 proc. planujących wyjazd chce spędzić urlop w regionie innym niż mieszka. Te dane pokazują jak istotne jest przygotowanie kompletnej oferty turystycznej prezentującej najciekawsze atrakcje regionu.

Czytaj także: Wrocław. Tramwaje do remontu. Inwestycja warta 135 mln zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2513z8

Podziel się opinią

Share

d2513z8

d2513z8