Trwa ładowanie...
d1aq4gx

Wrocław: To koniec Multimedia Polska? Sieć przejęta przez Vectrę

Pod koniec stycznia sieć kablowa Vectra ogłosiła przejęcie spółki Multimedia Polska. Obie firmy dominowały na wrocławskim rynku, świadcząc klientom usługi telefoniczne oraz dostarczając im telewizję kablową i internet. Co czeka abonentów w związku ze zmianami?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spółka Multimedia Polska przejęta przez Vectrę. Zmiany nie mają dotknąć klientów Multimedia.
Spółka Multimedia Polska przejęta przez Vectrę. Zmiany nie mają dotknąć klientów Multimedia. (Materiały prasowe)
d1aq4gx

Koniec Multimedia Polska

To koniec Multimedia Polska, spółkę przejął jej największy konkurent – Vectra. Cena przejęcia akcji nie została podana do wiadomości publicznej. Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów część abonentów i infrastruktury zostanie odsprzedana zewnętrznemu inwestorowi. Zasada nie obejmuje rejonu wrocławskiego.

Abonenci Multimedia Polska

Jak informuje Vectra, przejęcie Multimedia Polska nie odbije się na abonentach. Klienci będą korzystali z oferty na dotychczasowych zasadach. Do końca obowiązywania umów firma nie zmieni ich szczegółów. Vectra planuje wprowadzenie podobnych warunków dla wszystkich abonentów, ale o tym klienci zostaną poinformowani odpowiednio wcześniej. Zerwanie umowy przed jej zakończeniem będzie oznaczało nałożenie kary, która obowiązywała w Multimedia Polska.

d1aq4gx

Oferta Vectra

Podwyżki cen w przyszłości nie są wykluczone. Ceny pakietów w ramach oferty Multimedia Polska były niższe, niż w przypadku Vectry. Pakiety o podobnej zawartości potrafiły różnić się kwotą ok. 15 złotych. Spółka Multimedia Polska często oferowała również wyższą prędkość internetu. Transakcja przejęcia udziałów przez Vectrę spowodowała powstanie największego pod kątem liczby klientów operatora sieci kablowej. Grupa dostarcza usługi 1,7 miliona abonentów, a jej zasięg rozszerzył się do 4,4 miliona gospodarstw domowych.

d1aq4gx

Podziel się opinią

Share
d1aq4gx
d1aq4gx