Trwa ładowanie...
d34jngr

Wrocław: sąd rozstrzygnie czy taniec na rurze ma charakter erotyczny

Zbliża się zakończenie precedensowej sprawy – wrocławski sąd rozstrzygnie czy taniec na rurze w klubie nocnym powinien być traktowany jako usługa o charakterze erotycznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy wrocławski sąd uzna taniec na rurze za usługę erotyczną?
Czy wrocławski sąd uzna taniec na rurze za usługę erotyczną? (Shutterstock.com)
d34jngr

Kulisy sprawy

W kwietniu tego roku straż miejska oskarżyła właścicieli klubu nocnego, znajdującego się przy wrocławskim Rynku, o łamanie jednej z uchwał Rady Miejskiej. Wspomniana uchwała dotyczy zakazu usług o charakterze erotycznym i nagabywania przechodniów, by z takich usług korzystali. Straż miejska uznała, że taniec na rurze wykonywany w klubie nocnym nie jest tylko tańcem z elementami nagości, a usługą erotyczną i powinien być zakazany w myśl uchwały.

Początkowo sąd przyznał rację straży miejskiej, jednak właściciele klubu odwołali się od wyroku. Na dziś zaplanowano mowy końcowe w procesie. Oskarżyciel przekonuje, że taniec wykonywany we wrocławskich klubach nocnych ma niewiele wspólnego z cenionym za technikę, popularnym pole dance. Jeśli sąd przychyli się do opinii straży miejskiej, taniec na rurze zniknie z oferty nocnych klubów, które znajdują się w okolicach Rynku.

d34jngr

Zakaz usług erotycznych w rejonie wrocławskiego Rynku

Zakaz oferowania usług erotycznych na wrocławskim Rynku obowiązuje od lipca 2017 roku. Zabroniono wówczas również zaczepiania przechodniów, by skorzystali z tego typu oferty. Uchwała miała pomóc w walce z nocnymi klubami ze striptizem w ścisłym centrum Wrocławia. Wcześniej regularnie powracała kwestia nadprogramowych operacji na kontach lub podejrzenia o odurzanie klientów. Od czasu wprowadzenia uchwały tego typu doniesienia pojawiają się rzadziej, a nachalne hostessy z różowymi parasolkami zniknęły ze Starówki.

Wrocławski Rynek stanowi strefę parku kulturowego. Za złamanie zakazu oferowania usług erotycznych, oprócz grzywny i konfiskaty wszelkich wykorzystywanych w ramach usług erotycznych przedmiotów i narzędzi, grozi miesiąc pozbawienia wolności.

d34jngr

Podziel się opinią

Share

d34jngr

d34jngr