ycipk-1ri7nt

Wrocław: sąd rozstrzygnie czy taniec na rurze ma charakter erotyczny

Zbliża się zakończenie precedensowej sprawy – wrocławski sąd rozstrzygnie czy taniec na rurze w klubie nocnym powinien być traktowany jako usługa o charakterze erotycznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy wrocławski sąd uzna taniec na rurze za usługę erotyczną?
Czy wrocławski sąd uzna taniec na rurze za usługę erotyczną? (Shutterstock.com)
ycipk-1ri7nt

Kulisy sprawy

W kwietniu tego roku straż miejska oskarżyła właścicieli klubu nocnego, znajdującego się przy wrocławskim Rynku, o łamanie jednej z uchwał Rady Miejskiej. Wspomniana uchwała dotyczy zakazu usług o charakterze erotycznym i nagabywania przechodniów, by z takich usług korzystali. Straż miejska uznała, że taniec na rurze wykonywany w klubie nocnym nie jest tylko tańcem z elementami nagości, a usługą erotyczną i powinien być zakazany w myśl uchwały.

Początkowo sąd przyznał rację straży miejskiej, jednak właściciele klubu odwołali się od wyroku. Na dziś zaplanowano mowy końcowe w procesie. Oskarżyciel przekonuje, że taniec wykonywany we wrocławskich klubach nocnych ma niewiele wspólnego z cenionym za technikę, popularnym pole dance. Jeśli sąd przychyli się do opinii straży miejskiej, taniec na rurze zniknie z oferty nocnych klubów, które znajdują się w okolicach Rynku.

ycipk-1ri7nt

Zakaz usług erotycznych w rejonie wrocławskiego Rynku

Zakaz oferowania usług erotycznych na wrocławskim Rynku obowiązuje od lipca 2017 roku. Zabroniono wówczas również zaczepiania przechodniów, by skorzystali z tego typu oferty. Uchwała miała pomóc w walce z nocnymi klubami ze striptizem w ścisłym centrum Wrocławia. Wcześniej regularnie powracała kwestia nadprogramowych operacji na kontach lub podejrzenia o odurzanie klientów. Od czasu wprowadzenia uchwały tego typu doniesienia pojawiają się rzadziej, a nachalne hostessy z różowymi parasolkami zniknęły ze Starówki.

Wrocławski Rynek stanowi strefę parku kulturowego. Za złamanie zakazu oferowania usług erotycznych, oprócz grzywny i konfiskaty wszelkich wykorzystywanych w ramach usług erotycznych przedmiotów i narzędzi, grozi miesiąc pozbawienia wolności.

Polub WP Wrocław
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ri7nt

ycipk-1ri7nt
ycipk-1ri7nt