Trwa ładowanie...
d1qa2ak

Wrocław: Nie będzie strajku w MPK – pracownicy wywalczyli podwyżki

Od kilku miesięcy pracownicy MPK zapowiadali strajk. Powód? Za niskie płace i brak możliwości negocjacji z zarządem. W sprawie nastąpił przełom – związkowcy wywalczyli podwyżki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Związkowcy wywalczyli w ostatnim czasie aż dwie podwyżki. Wydatki nie mają wpłynąć na plany spółki w zakresie rozwoju taboru MPK.
Związkowcy wywalczyli w ostatnim czasie aż dwie podwyżki. Wydatki nie mają wpłynąć na plany spółki w zakresie rozwoju taboru MPK. (MPK Wrocław)
d1qa2ak

Wrocław: nie będzie strajku w MPK

Reprezentanci zarządu spółki, władz miasta oraz przedstawiciele związków zawodowych ogłosili dobrą nowinę. Udało się osiągnąć porozumienie w sprawie podwyżek dla pracowników MPK. Od września płace w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym wzrosną średnio o 200 złotych. Takie rozwiązanie zostało zaproponowane przez prezesa MPK, Krzysztofa Balawejdera, a związkowcy przystali na tę propozycję.

To już drugie podwyżki w MPK

Nie tak dawno, bo w grudniu pracownicy MPK wywalczyli wzrost płac po raz pierwszy podczas toczącego się sporu. Zarząd zgodził się, by pracownicy zarabiali o 200 złotych więcej od lutego tego roku. Podwyżki płac nie dotyczą prezesa MPK i dyrektorów spółki. Strony ustaliły również plan podwyżek, obowiązujący od przyszłego roku. Od 2021 roku wypłaty pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będę wzrastały o wskaźnik inflacji i średnio po około 100 złotych na osobę.

d1qa2ak

Największe podwyżki dla kierowców i motorniczych

We wrześniu największe podwyżki będą dotyczyć kierowców i motorniczych. Wzrost płac w MPK nie przekreśli planów spółki co do rozwoju taboru, prac remontowych, czy planów inwestycyjnych. Finansowanie w MPK wsparły władze Wrocławia, z prezydentem Jackiem Sutrykiem na czele.

Przypomnijmy - pierwotne postulaty związkowców zakładały stałe wypłaty dla motorniczych i kierowców w wysokości 4000 złotych oraz podwyżki dla innych pracowników o około 400 złotych. Jako kontrpropozycję zarząd zaoferował wzrost pensji od 50 do maksymalnie 100 złotych - wówczas związki zagroziły strajkiem. Pracownicy MPK podkreślają, że w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce i działającymi w nich firmami komunikacyjnymi, we wrocławskiej spółce zarabia się najmniej.

Jak spędzasz ferie zimowe? Podziel się z nami zdjęciami i filmikami dzięki dziejesie.wp.pl.
Zobacz także: Zjawiskowy zachód słońca nad Polską. Niesamowite zdjęcia

d1qa2ak

Podziel się opinią

Share
d1qa2ak
d1qa2ak