Trwa ładowanie...

Wrocław: Jarmark Bożonarodzeniowy 2019. Wiemy kiedy otwarcie

Już w piątek, 22 listopada rusza kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Świąteczny klimat będzie królował w rejonie wrocławskiego Rynku aż do 31 grudnia.

Share
Wrocław: Jarmark Bożonarodzeniowy 2019. Wiemy kiedy otwarcieŹródło: Pianoforte Agencja Artystyczna
d1x1e6k

Tysiące ludzi czeka na ten moment, wiele osób przyjeżdża z daleka, by odwiedzić wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku nie zabraknie znanych i lubianych elementów, jak 8-metrowy wiatrak, Bajkowy Lasek, czy świąteczny domek z tarasami.

Pojawią się również nowinki – Bajkowy Lasek zostanie wzbogacony o Fabrykę Prezentów z pracowitymi elfami, które będą dopieszczać kolejne upominki. W drewnianych chatkach również znajdziemy nowości – wyroby z soli himalajskiej, czy ręcznie malowane, filipińskie kosze.

Nie byłoby Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu bez przysmaków. Jak zawsze pojawią się stoiska z grzanym winem, potrawami z grilla, czy słodkościami. Nie zabraknie też potraw z różnych zakątków świata – będzie można zjeść oryginalną baklawę, węgierskie langosze, włoskie i holenderskie sery, a wszystko popić choćby nalewką rodem z Armenii. Pojawią się również tradycyjne wrocławskie pierniczki-kamieniczki.

d1x1e6k

W północnej części Rynku funkcjonować będzie specjalna strefa, której hasło przewodnie brzmi "Wrocław społecznie i lokalnie". Pojawią się tam wystawcy Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego z Dolnego Śląska oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Władze udostępniają miejsca wystawiennicze za darmo. W tym roku pojawi się 13 stowarzyszeń i fundacji, których podopieczni przygotowali wyjątkowe rękodzieła. W strefie będzie można również skosztować najlepszych regionalnych serów, wędlin i miodów. Wrocław po raz pierwszy wydzielił taki sektor rok temu i jest w tym zakresie prekursorem w skali Polski.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest uznawany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych w Europie. Często wymienia się go w zestawieniu z jarmarkami w Frankfurcie, Pradze, czy Wiedniu. Co rok wydarzenie przyciąga prawdziwe tłumy odwiedzających, również z zagranicy.

Program otwarcia jarmarku – piątek, 22 listopada:

• 16:25 – 17:00 - przemarsz orkiestry dętej,
• 17:00 – 17:10 - oficjalne otwarcie jarmarku przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka,
• 17:10 – 17:20 – koncert orkiestry (przed Domkiem Pod Krasnalem),
• od 17:20 - występy artystyczne.

d1x1e6k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x1e6k
d1x1e6k