Trwa ładowanie...
d197qv0

Wrocław: Jak spędzić ferie zimowe 2020?

Już 10 lutego uczniowie z Dolnego Śląska rozpoczną ferie zimowe. 2 wolne od nauki tygodnie zakończą się 23 lutego. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co robić w ferie zimowe 2020 - najciekawsze propozycje dla Dolnego Śląska.
Co robić w ferie zimowe 2020 - najciekawsze propozycje dla Dolnego Śląska. (iStock.com)
d197qv0

Wrocław - ferie zimowe 2020

We Wrocławiu jak zwykle na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, z pewnością nie będą się nudzić. Podczas ferii nie zabraknie ciekawych zajęć i warsztatów. Poznaj zestawienie najciekawszych atrakcji:

• Kreatywne ferie w CRZ Krzywy Komin – organizator przygotował warsztaty multidyscyplinarne dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Pięciodniowe cykle zajęć poprowadzą artyści i animatorzy z doświadczeniem. Zaplanowano wspólne eksperymenty, zabawy i spotkania ze sztuką pobudzające kreatywność.

d197qv0

• Ferie w CK Agora – centrum zorganizowało warsztaty, które przeniosą dzieci w wieku 7 – 10 lat na Grenlandię. Po tych zajęciach największa wyspa świata nie będzie miała przed dziećmi żadnych tajemnic. Lodowce, foki, niedźwiedzie polarne oraz niezwykłe zwyczaje i kultura będą przedstawione dzieciakom w miły dla oka i ucha sposób. W programie między innymi: warsztaty teatralne, prezentacje multimedialne, quizy, warsztaty rękodzielnicze i plastyczne, w tym budowanie igloo.

• AquaFerie w Aquapark Wrocław – Wrocławski Aquapark zaprasza na półkolonie w basenie. Wszystkie dzieci w wieku 7 – 12 lat, które chcą nauczyć się jak nie bać się wody i jak bezpiecznie się w niej bawić z pewnością będą zadowolone. Instruktorzy nauczą uczestników pływać od podstaw lub podszlifują ich umiejętności.

• ZOO TEAM jest niezwykłą wystawą zwierząt egzotycznych. Na czym polega jej wyjątkowość? Uczestnicy będą mieli okazję do bliższego kontaktu z jaszczurkami, wężami, pająkami, skorpionami, jeżami, czy królikami. Wystawa zapewnia więcej, niż tylko podziwianie zwierząt zza szyby.

• Ferie we Wrocławskim Klubie Formaty – to propozycja dla dzieci między 6 a 11 rokiem życia. Specjalnie na ferie przygotowano całą masę zajęć edukacyjnych, plastycznych, muzycznych, ruchowych i zabaw integracyjnych. Ferie 2020 w Formatach przebiegną pod hasłem "Zimowi bohaterowie". Kolejne dni to kolejne ciekawe tematy - przewidziano między innymi: Dzień Przyjaciół Zwierzaka, Dzień Poszukiwaczy Skarbów, Dzień Odkrywców, Dzień Książki czy Dzień Ziemi.

d197qv0

Dolny Śląsk – ferie zimowe 2020

Rodziny, które chcą odpocząć od Wrocławia również mają wiele możliwości. Najlepsza będzie aktywność na świeżym powietrzu. Na miłośników sportów zimowych czeka wiele ciekawych ofert, najlepiej jednak wcześniej sprawdzić warunki pogodowe. Poznaj ciekawe miejsca na ferie 2020 na Dolnym Śląsku:

• Kraina Wygasłych Wulkanów – to propozycja Gościńca pod Gruszą. W Krainie Wygasłych Wulkanów można pojeździć na stokach, ale także kreatywnie spędzić czas na warsztatach. Można odwiedzić również Ekomuzeum oraz Sudecką Zagrodę Edukacyjną, które znajdują się nieopodal,

• Kowalowe Wzgórze – na nartach i sankach pojeździmy również na Kowalowym Wzgórzu w Kłodzku. Przy okazji można również odwiedzić liczne zabytki tego miasta, w tym Twierdzę Kłodzko,

d197qv0

• Ski Arena Łysa Góra – to również propozycja dla miłośników narciarstwa. Funkcjonuje tam wypożyczalnia, szkółka narciarska, snowpark, serwis. Są również specjalne tory saneczkowe dla dzieci,

• Termy cieplickie – jeśli dzieci lubią wodę termy z pewnością przypadną im do gustu. Z tego wyjątkowego kompleksu basenów i SPA skorzystamy w pobliżu Jeleniej Góry. Ciepła woda, zjeżdżalnie i 1200 m2 lustra wody – czego chcieć więcej?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński gotów do kampanii? Adam Bielan nie pozostawia wątpliwości

d197qv0

Podziel się opinią

Share
d197qv0
d197qv0