Trwa ładowanie...
dpzk2p3

Wrocław: Dni pawilonu są policzone – mieszkańcy protestują

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż terenu przy ulicy Grochowej, gdzie usytuowany jest pawilon z popularnymi lokalami usługowymi. Gmina chce, by w tym miejscu powstał budynek mieszkalny z przestrzenią handlowo-usługową na parterze, mieszkańcy stanowczo się sprzeciwiają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dni pawilonu na Grochowej są policzone. Miasto ogłosiło przetarg mimo sprzeciwu mieszkańców.
Dni pawilonu na Grochowej są policzone. Miasto ogłosiło przetarg mimo sprzeciwu mieszkańców. (google maps)
dpzk2p3

Pawilon zniknie – powstaną mieszkania

Mimo sprzeciwu mieszkańców, które poparła rada osiedlowa, gmina Wrocław ogłosiła przetarg na sprzedaż terenu przy ulicy Grochowej. Na działce mieści się pawilon z lokalami usługowymi, między innymi sklepem, gabinetem weterynaryjnym oraz bardzo popularną jadłodajnią Grochowiaka. Miasto chce by przy Grochowej powstał nowy budynek mieszkalny z przestrzenią usługową na najniższej kondygnacji. Przetarg zostanie zakończony 8 kwietnia, a otwarcie ofert nastąpi tydzień później – 15 kwietnia.

Jak tłumacz ZZK budynek został starannie przebadany przez zarządcę, który określił jego stan techniczny jako bardzo zły. Urzędnicy przekonują, że remont obiektu nie ma najmniejszego sensu i jest nieopłacalne. Umowy z najemcamiwygasną w lutym i marcu, jeśli wyrażą oni taką chęć - otrzymają propozycję lokali zastępczych. Zarząd Zasobu Komunalnego może też wesprzeć byłych najemców w poszukiwaniu nowych lokali.

Teren na Grochowej musi uzyskać najpierw miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Osoby biorące udział w przetargu będą zobowiązane do przedstawienia projektu urbanistyczno-architektonicznego nieruchomości. Wizualizacja zabudowy będzie sporządzona przez Biuro Rozwoju Wrocławia. Na tym etapie nie wiadomo więc jak nowy budynek będzie wyglądał, urzędnicy zapewniają jednak, że na parterze powstaną lokale usługowe.

dpzk2p3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Duda boi się bardziej Kosiniaka-Kamysza niż Kidawy-Błońskiej? Reakcja Sienkiewicza

dpzk2p3

Podziel się opinią

Share
dpzk2p3
dpzk2p3