Trwa ładowanie...
d1q1awf

Wrocław: Czy Polacy są zarażeni koronawirusem? Są wyniki powtórnych badań

30 pacjentów ewakuowanych z Wuhan przeszło ponowne badania. Polacy zostali przetransportowani z Chin do szpitala wojskowego we Wrocławiu. Wśród pacjentów jest ośmioro dzieci, pierwsze badania nie wykazały obecności koronawirusa. Dziś ogłoszono wyniki powtórnych badań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister zdrowia poinformował w piątek o wynikach ponownych badań przeprowadzonych u pacjentów ewakuowanych z Wuhan.
Wiceminister zdrowia poinformował w piątek o wynikach ponownych badań przeprowadzonych u pacjentów ewakuowanych z Wuhan. (East News, Fot: Wang Quanchao/Xinhua News/East News)
d1q1awf

Podejrzenie koronawirusa we Wrocławiu

Przypomnijmy - w niedzielę, 2 lutego do szpitala wojskowego we Wrocławiu trafiło 30 Polaków ewakuowanych z Wuhan, 8 z nich to dzieci. Specjalny samolot przewiózł ewakuowanych do Marsylii, samolotem podróżowało więcej osób, również osoby chore. Drogę z Francji do Wrocławia Polacy odbyli dwoma samolotami wojskowymi. Rząd Belgii poinformował, że Belgijka podróżująca do Marsylii z obywatelami Polski jest zarażona koronawirusem.

Pierwsze wyniki badań ewakuowanych z Wuhan

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska podał w środę oficjalne wyniki badań Polaków ewakuowanych z Wuhan. Według nich w żadnej z pobranych od Polaków próbek nie wykazano obecności wirusa. "Żadna z osób przebywających w szpitalu we Wrocławiu na tę chwilę nie jest nosicielem koronawirusa" – zapewniał wiceminister. Kraska podkreślił, że resort oraz placówki są przygotowane na pojawienie się koronawirusa w Polsce.

d1q1awf

Ponowienie badań u wrocławskich pacjentów

Pacjenci przebywający w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym zostali poddani ponownym badaniom. W związku z tym, że na pokładzie samolotu z Chin z Polakami leciały osoby chore, niezbędne było kolejne pobranie próbek. W piątek wieczorem wiceminister zdrowia podał, że również w tym przypadku badania nie wykazały obecności wirusa. Ewakuowani z Wuhan Polacy zostaną na obserwacji szpitalnej jeszcze przez około 10 dni, ponieważ choroba może ujawnić się w przeciągu 2 tygodni od kontaktu z osobą zarażoną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński gotów do kampanii? Adam Bielan nie pozostawia wątpliwości

d1q1awf

Podziel się opinią

Share
d1q1awf
d1q1awf