Trwa ładowanie...
d40xd1i

Wrocław: CBA zatrzymało prawnika podejrzanego o oszustwa

Prawnik z Wrocławia został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Powód? Podejrzenia o wyłudzenia i zamiar wyłudzeń na ponad milion złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zatrzymało wrocławskiego prawnika, który oszukał Skarb Państwa na ponad 150 tysięcy złotych, a planował wyłudzić kolejne 870 tysięcy. (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d40xd1i

Zatrzymanie wrocławskiego prawnika przez CBA

Do zatrzymania prawnika doszło w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu. Warszawska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymała radcę prawnego, podejrzanego o niekorzystne rozporządzanie mieniem wielu osób i podmiotów.

Zatrzymany radca prawny wyłudził najprawdopodobniej 150 tysięcy złotych. Na tym nie koniec – jak ustalili śledczy, w ramach swojego procederu był gotowy do wyłudzenia kolejnych 870 tysięcy. Prawnik miał wykorzystywać podrobione dokumenty i podejmował działania w trakcie postępowań sądowych i egzekucyjnych, które miały dezorientować sądy i prowadzić do wypłaty kolejnych kwot.

d40xd1i

To nie koniec zatrzymań

Najprawdopodobniej zatrzymany nie działał sam. Śledztwo nadal jest w toku, w ramach sprawy zarzuty przedstawiono już wcześniej jednej osobie, CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Prawnikowi z Wrocławia zostaną teraz postawione zarzuty przez Prokuraturę Regionalną.

Zobacz też: Zabił jej męża. Magdalena Adamowicz: "nie czuję do niego nic"

d40xd1i

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d40xd1i

d40xd1i
d40xd1i