Trwa ładowanie...
d1bk976

Wrocław: Aquapark przygotowuje obiady dla bezdomnych

Aquapark Wrocław jest co prawda nieczynny w związku z epidemią koronawirusa, ale jego pracownicy nie odpoczywają. Po tymczasowym zamknięciu basenów zespół parku wodnego pomaga potrzebującym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy Aquaparku Wrocław przygotowują ciepłe posiłki dla bezdomnych. (Fanpage Aquapark Wrocław)
d1bk976

Aquapark pomaga bezdomnym

Wrocławski aquapark jest nieczynny do odwołania z powodu zagrożenia jakie niesie koronawirus. Tymczasowe zamknięcie basenów nie przeszkodziło jednak zespołowi w zapewnianiu radości, choć w nieco innym wymiarze niż dotychczas. Pracownicy aquaparku każdego dnia przygotowują ciepłe posiłki dla bezdomnych. Dania obiadowe trafiają do ogrzewalni świętego Brata Alberta przy ulicy Gajowickiej, gdzie schronienie znajduje codziennie około 60 potrzebujących. Zespół pracuje od rana, a następnie zawozi przygotowane posiłki z zachowaniem środków ostrożności do placówki.

"W tych trudnych dla wszystkich czasach chcemy zrobić coś dobrego dla wrocławian" – podsumowuje Paweł Rańda, wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego. Aquapark Wrocław nie unika akcji charytatywnych i społecznych, jest bardzo aktywny w obszarze pomocy potrzebującym. Ostatnią akcję przeprowadzono w grudniu, park zdecydował się wówczas na ustawienie społecznej lodówki. W chłodziarce każdy może umieścić nadwyżki jedzenia, a osoby głodne mogą z niego skorzystać.

d1bk976

Na podkreślenie zasługuje fakt, że wielu wrocławian wykazuje się chęcią niesienia pomocy w tym trudnym okresie. Dla seniorów wprowadzono specjalne linie telefoniczne, dzięki którym nie czują się osamotnieni, prowadzone są składki i zbiórki środków pomocowych dla szpitali, a nawet organizowane są akcje wyprowadzania psów w przypadku objęcia właściciela czworonoga kwarantanną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1bk976

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Podziel się opinią

Share

d1bk976

d1bk976
d1bk976