Policja

Łukasz Kuczera, 10 lutego 2021 21:59

Wołów. Zniszczył elewację kościoła i krzyż. Jest w rękach policji

Tweetnij Komentuj

Policjanci z Wołowa zatrzymali 22-latka, który podejrzany jest o uszkodzenie elewacji kościoła oraz znajdującego się w pobliżu krzyża. Młodemu mężczyźnie grozi do 7 lat pozbawienia wolności.

30 stycznia 2021 roku w Starym Wołowie pod Wrocławiem doszło do uszkodzenia frontowej elewacji kościoła. Sprawca namalował na budynku obraźliwe hasła oraz znaki. Zniszczył też znajdujący się w pobliżu krzyż.

Sprawa została zgłoszono na policję, bo doszło do znieważenia symbolu religijnego, a także obrazy uczuć religijnych.

Wołów. Zniszczył elewację kościoła i krzyż. Jest w rękach policji

Wołowscy funkcjonariusze przystąpili do działania i po kilku dniach udało im się zatrzymać osobę podejrzaną o zniszczenie kościoła w Starym Wołowie. Jak się okazało, za czyn odpowiada 22-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego.

Mróz w Polsce, smog truje jeszcze bardziej. "Będzie tak jeszcze kilka lat"

Pokaż...

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie - dotyczą one obrazy uczuć religijnych. Dodatkowo prokurator zastosował względem podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Za zniszczenie elewacji kościoła młodemu mężczyźnie grozi teraz kara do 7 lat pozbawienia wolności.

Niedawno polska policja zaprezentowała statystyki dotyczące obrazy uczyć religijnych, które reguluje art. 196 Kodeksu Karnego. Wynika z niego, że w roku 2019 wszczęto aż 80 postępowań w tej sprawie, co stanowi znaczący wzrost względem roku 2018, gdy funkcjonariusze ledwie 58 razy wszczynali postępowania dotyczące obrazy uczyć religijnych.

Na przestrzeni lat widać, że coraz częściej tego typu akty zgłaszane są policji. Jeszcze dekadę temu średnia liczba wszczynanych postępowań w związku z obrazą uczuć religijnych wynosiła ok. 40.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wroclaw.wp.pl

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl