Trwa ładowanie...
d1fjpij

Swastyki na Dworcu Wrocław Główny. Pasażerowie zaskoczeni i zdezorientowani

Na Dworcu Głównym pojawiły się duże czerwone flagi ze swastykami. Podróżujący mogli mieć wrażenie, że przenieśli się w czasie. Okazało się, że znaleźli się na planie filmowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Swastyki na Dworcu Wrocław Główny
Swastyki na Dworcu Wrocław Główny (East News, Fot: eastnews)
d1fjpij

Zaskoczenie pasażerów, którzy byli na Dworcu Wrocław Główny było tym większe, że nigdzie nie było informacji o tym, dlaczego na peronie pojawiły się swastyki. Żadna część dworca z powodu kręcenia filmu nie została zamknięta.

Wrocławski dworzec jest jednym z miejsc, w którym realizowany jest film Ryszarda Brylskiego. Swastyki, które wewtorek pojawiły się na stacji miały upodobnić ją do dworca w Berlinie, w 1939 roku.

Lokalne media informują o tym, że już kilka tygodni temu jedna z wrocławskich agencji filmowych szukała statystów, właśnie do scen kręconych na dworcu. Zaangażowane na planie osoby miały wcielić się w role niemieckich żandarmów, członków Hitler Jugend, obsługi pociągu oraz pasażerów.

d1fjpij

Kręcony we Wrocławiu film to oparta na faktach historia żydowskiego polityka Szmula Zygielbojma. Próbował on zainteresować świat tragedią Holocaustu. W filmie zagrają m.in. Wojciech Melcwadowski, Karolina Gruszka, Tomasz Sapryka i Aleksandra Popławska.

  • Swastyki na Dworcu Wrocław Główny
  • Swastyki na Dworcu Wrocław Główny
  • Swastyki na Dworcu Wrocław Główny
Źródło: East News

Film Ryszarda Brylskiego jest kręcony nie tylko we Wrocławiu, ale również w Londynie, Łodzi i Warszawie. Jego producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fjpij

Zobacz także: Gawkowski bezlitosny dla TVP: propagandowy majstersztyk

Podziel się opinią

Share

d1fjpij

d1fjpij
d1fjpij