Trwa ładowanie...
d12iouv

Legnica. Policja przejęła narkotyki o wysokości 0,5 mln zł. Dwóm mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia

Kilka kilogramów narkotyków oraz substancji chemicznych i urządzenia służące do konfekcjonowania środków odurzających oraz psychoaktywnych - taki jest efekt pracy policji z Legnicy. Wartość zatrzymanych narkotyków to 0,5 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legnica. Policja przejęła narkotyki o wysokości 0,5 mln zł. Dwóm mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia
Legnica. Policja przejęła narkotyki o wysokości 0,5 mln zł. Dwóm mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia (Policja)
d12iouv

Jak informuje dolnośląska policja, funkcjonariusze służby kryminalnej z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od dłuższego czasu przyglądali się osobom podejrzanym o produkcję i sprzedaż narkotyków na terenie miasta.

Szeroko zakrojona akcja policji doprowadziła do wejścia do jednego z mieszkań w Legnicy. W jego wnętrzach mundurowi znaleźli m.in. ponad 3 kg marihuany, ponad 1 kg metamfetaminy, blisko 200 gram amfetaminy, 76 tabletek MDMA, kokainę oraz blisko 1 kg nieustalonej na chwilę obecną sproszkowanej i skrystalizowanej substancji.

Legnica. Policja przejęła narkotyki o wysokości 0,5 mln zł. Dwóm mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia

d12iouv

- Środki odurzające i psychoaktywne były ukryte na półkach w szafie, szufladzie, a także w lodówce. W mieszkaniu kryminalni znaleźli także sprzęt służący do konfekcjonowania narkotyków. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na kwotę około 500 tys. złotych - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

ZOBACZ WIDEO: Kontrole kurortów. UOKiK rozprawia się z naciągaczami

Policja w Legnicy zatrzymała w tej sprawie dwóch legniczan w wieku 32 i 40 lat. - Mężczyźni wielokrotnie byli zatrzymywani do różnego rodzaju przestępstw. Usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu, w tym starszemu z ich przedstawiono zarzut w warunkach recydywy - dodaje podkom. Jabłoński.

d12iouv

Wobec 40-latka zastosowano już tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje się karę pozbawienia wolności do 10 lat, a w przypadku wprowadzania ich do obrotu nawet do lat 12.

Jako że w przypadku starszego z mężczyzn mamy do czynienia z recydywą i powrotem do tego typu przestępstwa, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Czytaj także: Koronawirus. Zmiany w MPK Wrocław. Kierowcy i motorniczy będą otwierać drzwi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d12iouv

Podziel się opinią

Share

d12iouv

d12iouv