Trwa ładowanie...

Legnica. Ludzkie okrucieństwo nie zna granic. Kózka ze złamaną nogą przywiązana do drzewa

Ludzkie zachowania niekiedy bardzo ciężko jest logicznie wytłumaczyć. Strażnicy miejscy z Legnicy uratowali młodą kózkę ze złamaną nogą, która została przywiązana do drzewa przez człowieka. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji zwierzę przeżyło.

Share
Legnica. Ludzkie okrucieństwo nie zna granic. Kózka ze złamaną nogą przywiązana do drzewa
Legnica. Ludzkie okrucieństwo nie zna granic. Kózka ze złamaną nogą przywiązana do drzewaŹródło: Straż Miejska Legnica
d3uh6n0

Trudno wyobrazić sobie, jak okrutnym trzeba być, by wymyślić coś takiego. W miniony weekend w Legnicy ktoś postanowił zabawić się życiem małego zwierzątka. Młoda kózka za złamaną nogą została przywiązana do jednego z drzew. Skazana była na pewną śmierć. 

Legnica. Ludzkie okrucieństwo nie zna granic. Kózka ze złamaną nogą przywiązana do drzewa

Na szczęście zwierzę miało dużo szczęście. Jeden z mieszkańców miasta poinformował Straż Miejską o zdarzeniu. Funkcjonariusze bardzo szybko pojawili się na miejscu.

d3uh6n0

- To była bardzo nietypowa interwencja. Zdarza nam się często ratować psy przywiązane do drzewa. Tym razem była to młoda kózka - mówi portalowi lca.pl Justyna Janusz, rzeczniczka prasowa legnickiej Straży Miejskiej.

Polscy kierowcy przestają płacić OC. "Kupują używany samochód, ale tego nie wiedzą"

Dzięki szybkiej interwencji, młodą kózkę udało się uratować. - Nie dało się nie zauważyć, że koza kuleje, patrol wezwał więc na miejsce weterynarza. Lekarz stwierdził złamanie, założył opatrunek i zdecydował, że należy je przewieźć do lecznicy w celu dalszego leczenia. Następnie zgodnie z naszymi wytycznymi kózka trafiła do gospodarstwa w Grzymalinie i tam przechodzi rekonwalescencję - informuje Justyna Janusz.

d3uh6n0

Dlaczego ktoś chciał odebrać zwierzęciu życie, skazując go na długie męczarnie i powolną śmierć? Tego nie wiadomo. Na pewno ciężko będzie ustalić sprawcę tego okrucieństwa. Ważne jednak, by w takich sytuacjach reagować jak najszybciej - to znacznie zwiększa szanse zwierzęcia na przeżycie. Młoda kózka jest już w dobrych rękach i z pewnością szybko wróci do zdrowia. 

źródło: lca.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uh6n0

Podziel się opinią

Share
d3uh6n0
d3uh6n0