Trwa ładowanie...
d1tqxg2

Legnica. Dzik jest zły. Zjadł dzieciom pierogi

Poszkodowani: dzieci, które bawiły się na jednym z legnickich podwórek. Sprawca: dzik, który bezczelnie zwiedzał miasto i dostał się aż na ulicę Oświęcimską. Straty: porcje pierogów, które ofiary miały spożyć podczas przerwy w zabawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzik na placu zabaw (fot. Policja)
Dzik na placu zabaw (fot. Policja) (Fot: materiały prasowe)
d1tqxg2

Policję wezwali opiekunowie poszkodowanych. Poskarżyli się przez telefon dyżurnemu z legnickiej komendy, że zwierzę grasuje po podwórku i nie dość że pozbawiło malców posiłku, to jeszcze zachowuje się nieprzyjaźnie i warczy na dzieci.

Dziki zdobywają miasta

Policjanci wyruszyli na tę interwencję, po drodze zawiadamiając służby weterynaryjne i straż miejską. Jednak, jak zdradza młodsza aspirant Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, dzik jest służbom dobrze znany, nie jest agresywny i trzeba go było jedynie wyprosić z podwórka. - Prawdopodobnie jest on dokarmiany przez ludzi, więc jest oswojony. To pojedyncze zwierze, które przyzwyczaiło się tak zdobywać pożywienie - wyjaśnia policjantka.

d1tqxg2

Funkcjonariusze na wszelki wypadek zadbali jednak o bezpieczeństwo osób, które znajdowały się w pobliżu zwierzęcia, a następnie przegonili dzika w bezpieczne miejsce. Nie znaczy to jednak, że zwierzak zniechęci się do swojskiego pożywienia, bo od dawna przywykł żebrać o jedzenie na legnickich podwórkach. Niewykluczone, że nawet sądzi, że pierogi z Oświęcimskiej po prostu mu się należały.

Policja z Legnicy ostrzega jednak, że należy zachować ostrożność podczas takich spotkań. Dzikie zwierzę, nawet przyzwyczajone do ludzi może być nieprzewidywalne.

Legnica. "Dzik zjadł dzieciom pierogi". Nietypowa interwencja policji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tqxg2

Podziel się opinią

Share
d1tqxg2
d1tqxg2