Trwa ładowanie...
holderName

Koronawirus w Polsce. Nowe laboratorium do testów na COVID-19 w Jeleniej Górze

Koronawirus w Polsce. Przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej uruchomione zostało specjalne laboratorium do badań próbek na obecność koronawirusa. Dziennie wykonywanych w nim będzie kilkadziesiąt testów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Nowe laboratorium do testów na COVID-19 w Jeleniej Górze
Koronawirus w Polsce. Nowe laboratorium do testów na COVID-19 w Jeleniej Górze (Materiały prasowe)
holderName

Koronawirus w Polsce. Otwarcie kolejnego laboratorium na Dolnym Śląsku było możliwe dzięki pieniądzom przekazanym przez miasto Jelenia Góra, samorządy lokalne, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczył na ten cel 100 tys. zł.

Koronawirus w Polsce. Nowe laboratorium do testów na COVID-19 w Jeleniej Górze

- Uruchomienie laboratorium w Jeleniej Górze kosztowało w sumie 300 tys. zł. Dziękuję wszystkim darczyńcom za zaangażowanie. Walka z koronawirusem to nasza wspólna sprawa! - mówi marszałek Cezary Przybylski.

holderName

Jak wynika z wykazu opublikowanego na początku tygodnia przez Ministerstwo Zdrowia, aktualnie w Polsce działa 209 laboratoriów wykonujących badania pod kątem COVID-19. W porównaniu z poprzednim zestawieniem z 6 października w całym kraju przybyło 7 laboratoriów.

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Nowe laboratoria to odpowiedź na powstające kolejki do wymazów. W wielu miastach, w tym na Dolnym Śląsku, w oczekiwaniu na test na obecność koronawirusa ustawiały się setki ludzi. Biorąc pod uwagę niskie temperatury oraz deszczową pogodę, groziło to dalszym rozprzestrzenianiem COVID-19, bo w takich warunkach organizm jest szczególnie narażony na chorobę.

holderName

Przypomnijmy, że piątek przyniósł rekordową liczbę zakażeń koronawirusem w województwie dolnośląskim. W ciągu ostatniej doby chorobę potwierdzono aż u 441 osób - najwięcej od początku pandemii COVID-19.

Obecnie kwarantanną lub izolacją objętych jest 12 515 mieszkańców województwa dolnośląskiego. Nadzór epidemiologiczny dotyczy 2217 Dolnoślązaków. W szpitalach ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 w tej chwili przebywa 331 pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName