Trwa ładowanie...

Koronawirus. Szpital wbrew zaleceniom Ministerstwa Zdrowia. Planowane zabiegi będą się odbywać

Jak informuje Starostwo Powiatowe, szpital w Kłodzku od 16 marca powraca do wykonywania zabiegów planowych. Oznacza to, że dyrektor szpitala powiatowego, Jadwiga Radziejewska odwołała zakaz wykonywania przyjęć i zabiegów. Wbrew zaleceniom Ministerstwa Zdrowia.

Share
Koronawirus. Szpital wbrew zaleceniom Ministerstwa Zdrowia. Planowane zabiegi będą się odbywać
Koronawirus. Szpital wbrew zaleceniom Ministerstwa Zdrowia. Planowane zabiegi będą się odbywaćŹródło: Google Maps
ddsuykf

Kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski zalecił, aby w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną wstrzymać planowane przyjęcia oraz zabiegi. Miało to zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Niestety, najbardziej na takiej decyzji ucierpieć mieli pacjenci, którzy niejednokrotnie miesiącami czekali na zaplanowany zabieg, który miał odmienić ich dotychczasowe życie.

Koronawirus. Szpital wbrew zaleceniom Ministerstwa Zdrowia. Planowane zabiegi będą się odbywać

Zalecenie Adama Niedzielskiego było szeroko komentowane, a obywatele nie szczędzili gorzkich słów. Każdą decyzję da się jednak wytłumaczyć. Zwolennicy kontrowersyjnego rozwiązania również mają swoje racje. W wojnie na argumenty często jednak zapomina się o najważniejszym - o pacjentach.

ddsuykf

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kłodzku, dyrektor kłodzkiego szpitala odwołała wprowadzony wcześniej zakaz przyjęć i wykonywania zabiegów. Oznacza to, że Jadwiga Radziejewska podjęła kontrowersyjną decyzję, wbrew zaleceniom Ministra Zdrowia. Placówka działać będzie normalnie i wróci do planowanych zabiegów już od 16 marca bieżącego roku. 

Prof. Krzysztof Simon o sytuacji epidemiologicznej w Polsce

Pacjenci szpitala w Kłodzku odetchnęli z ulgą. Osoby, które miały wyznaczone terminy operacji na najbliższe dni, mogą spać spokojnie.

Nie wiadomo, co z resztą, ponieważ sytuacja jest niezwykle dynamiczna, a zakaz może zostać wprowadzony ponownie właściwie z dnia na dzień. Póki co jednak, szpital w Kłodzku się wyłamał i zamierza nadal dbać o dobro pacjentów cierpiących na inne schorzenia niż COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddsuykf

Podziel się opinią

Share
ddsuykf
ddsuykf