Trwa ładowanie...
d1tqxg2

"Don Stanislao". Efekty dokumentu. Jan Paweł II atakowany

Ostatnie informacje z Watykanu, uderzające bezpośrednio w Henryka Gulbinowicza i kardynała Stanisława Dziwisza powodują, że w oczach Polaków traci także jedyny polski papież w historii, Jan Paweł II. Najlepszym dowodem na to są wydarzenia z Legnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legnica. Jan Paweł II atakowany. Efekty dokumentu "Don Stanislao"
Legnica. Jan Paweł II atakowany. Efekty dokumentu "Don Stanislao" (Google Maps)
d1tqxg2

Nie milkną echa zamieszania wokół afer pedofilskich w Kościele. Wyemitowany na antenie TVN24 dokument "Don Stanislao" uderzył bezpośrednio w najbliższego współpracownika Jana Pawła II, kardynała Stanisława Dziwisza. Miał on otrzymywać znaczne sumy pieniędzy za tuszowanie niewłaściwych zachowań wśród duchownych.

Wiele osób zaangażowanych w rozwikłanie sprawy i poznanie prawdy sugeruje, że również polski papież mógł być zaangażowany w ten proceder. W tej kwestii zdania są jednak podzielone. Kością niezgody jest m.in. osoba Theodore’a McCarricka, który został ukarany i wydalony ze stanu kapłańskiego dopiero przez papieża Franciszka.

Legnica. Jan Paweł II atakowany. Efekty dokumentu "Don Stanislao"

Amerykański teolog George Weigel twierdzi, że McCarrick, który regularnie molestował nieletnich i dorosłych, manipulował Janem Pawłem II i wprowadzając go w błąd odsuwał od siebie zarzuty. Chodzi m.in. o list z 2000 roku,w którym amerykański duchowny zapewniał o swojej niewinności pisząc o tym, że "nigdy nie utrzymywał stosunków seksualnych z żadną osobą". Jan Paweł II miał uwierzyć w słowa hierarchy.

d1tqxg2

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

Polskiemu papieżowi nie wierzy jednak część Polaków. Afery pedofilskie w kościele poddają pod wątpliwość krystalicznie czysty obraz Karola Wojtyły. Odbija się to na zachowaniach rodaków.

Na Google Maps w Legnicy pojawił się "pomnik im. ofiar Jana Pawła II". Co ciekawe, by wprowadzić modyfikację map, należy nie tylko założyć konto, ale także uzyskać akceptację zmian przez twórców. Taka akceptacja w tym zakresie oczywiście się pojawiła, co oburzyło część legniczan.

d1tqxg2

Administratorzy Google Maps w Polsce mieli już zostać poinformowani o tym, że ktoś zamienił pomnik Jana Pawła II w Legnicy w "pomnik im. ofiar Jana Pawła II". Należy oczekiwać, że wkrótce amerykański gigant przywróci właściwą nazwę pomnikowi, który stoi tuż przed katedrą pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tqxg2

Podziel się opinią

Share
d1tqxg2
d1tqxg2