Trwa ładowanie...
oprac. Beata Czuma
08-01-2020 12:13

Dolny Śląsk. Ksiądz poraził turystę paralizatorem. Wreszcie zaczął odbywać karę

Kustosz sanktuarium Marii Śnieżnej, po niemal dwóch latach od wyroku sądu, wreszcie zaczął odbywać karę. Ksiądz Andrzej A. wykonuje prace społeczne w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej.

Dolny Śląsk. Ksiądz poraził turystę paralizatorem. Wreszcie zaczął odbywać karęŹródło: Agencja Gazeta, fot: Rafał Mielnik
d4jaity
d4jaity

Ksiądz Andrzej A. będzie pracował przez 10 miesięcy w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej. Miesięcznie musi przepracować tam 30 godzin. Tak orzekł sąd, choć duchowny bronił się przed wykonaniem wyroku przez wiele miesięcy - podaje wrocławska "Gazeta Wyborcza".

Kierownik OPS w Bystrzycy Kłodzkiej Małgorzata Kuchejda potwierdziła gazecie, że ksiądz pracuje w szpitalu. Mimo wyroku sądu, jest też nadal kustoszem sanktuarium maryjnego.

Przypomnijmy: do szokującego wydarzenia doszło w czerwcu 2016 r. na terenie sanktuarium Marii Śnieżnej na Dolnym Śląsku. Na tarasie widokowym sanktuarium pojawili się turyści z dziećmi i yorkiem. Zwrócono im uwagę, że na teren świątyni nie można wprowadzać zwierząt.

d4jaity

Wtedy właściciel pieska wziął go na ręce. Mimo to z kościoła wybiegł ksiądz i dwa razy raził mężczyznę paralizatorem w brzuch. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

Nie przeprosił turysty

W maju 2018 r. zapadł w tej sprawie prawomocny wyrok przed Sądem Okręgowym w Świdnicy. Ksiądz nie przeprosił zaatakowanego turysty. Został skazany na 10 miesięcy prac społecznie użytecznych, mimo że groziły mu nawet trzy lata więzienia.

Ksiądz złożył w sądzie wniosek o zawieszenie wykonania kary ze względu na zły stan zdrowia. Sąd zgodził się z tym w październiku 2018 r. Po kilku miesiącach sędzia uznał, że ksiądz już wydobrzał i może wykonać wyrok. Wtedy duchowny zwrócił się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o złożenie skargi nadzwyczajnej. Prokuratura Krajowa odmówiła księdzu Andrzejowi wystąpienia o kasację.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d4jaity

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jaity
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jaity