Trwa ładowanie...
dhid4v6

Dolny Śląsk. Katastrofa śmigłowca pod Strzegomiem. Dwie osoby nie żyją

Do lotniczego wypadku, tragicznego w skutkach doszło we wtorek wieczorem. Na pole, oddalone około 300 metrów od drogi krajowej, spadła maszyna. Obecne na pokładzie dwie osoby zginęły na miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa śmigłowca, zdjęcie poglądowe
Katastrofa śmigłowca, zdjęcie poglądowe (EASTNEWS)
dhid4v6

Upadek śmigłowca nastąpił przed godziną 21, w pobliżu drogi krajowej nr 5, na wyjeździe w kierunku Wrocławia. Zdarzenie zaobserwowali kierowcy poruszający się tą drogą i oni wezwali na miejsce służby.

Dwie osoby - pilot i pasażer maszyny - leżeli poza wrakiem. Obaj nie dawali znaku życia, co sprawiło, że wezwane na miejsce katastrofy z Wrocławia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe trzeba było odwołać.

Dolny Śląsk. Rozbił się śmigłowiec. Dwie osoby na pokładzie

Policja w Świdnicy tymczasem może jedynie potwierdzić, że do takiego zdarzenia koło Strzegomia doszło. Na tę chwilę służby nie zdołały jeszcze ustalić, do kogo należał śmigłowiec. Wiadomo jedynie, że to lekka maszyna, bez oficjalnych oznaczeń, co może wskazywać na wariant, że jest to prywatna własność.

dhid4v6

Policja nie wie również jeszcze, kim są ofiary tej lotniczej katastrofy. Być może coś więcej wiadomo będzie po działaniach prokuratury na miejscu wypadku. Czynności jeszcze trwają.

Ustalenie nie będzie trudne - wszystkie lotnicze jednostki w Polsce są skrupulatnie zarejestrowane w ewidencji lotniczej. Na każdy przelot muszą być uzyskiwane pozwolenia, nawet wówczas, gdy jednostka powietrzna, taka jak śmigłowiec, nie potrzebuje specjalistycznego lądowiska.

Wybory prezydenckie 2020. Roman Gierych: ostrzegam przed współpracą z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhid4v6

Podziel się opinią

Share

dhid4v6

dhid4v6