Dolny Śląsk. Jawor. Policjant kulturysta na emeryturze

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych funkcjonariuszy dolnośląskiej policji na świecie. Oczywiście dzięki swojej pasji, jaką była kulturystyka. Jerzy Pisulski dwukrotnie był był mistrzem świata.

Dolny Śląsk. Jawor. Policjant kulturysta na emeryturzeŹródło: Materiały prasowe
d47exax
d47exax

Aspirant sztabowy startował w zawodach kulturystyki klasycznej. Wiele razy był mistrzem Polski, w 2006 roku został mistrzem Europy. Jeden z medali za mistrzostwo świata przekazał na licytację na rzecz XIX edycji Finału WOŚP. Pisulski jest także laureatem wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych. Zdobył bowiem mistrzostwo w organizowanych w USA przez Arnolda Schwarzeneggera zawodach Arnold Amateur Classic.

Policjant z Jawora zdobył także tytuł mistrza w Mr Olympia Amateur w Londynie. W 2011 r. komendant wojewódzki policji we Wrocławiu nominował go do specjalnej nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.

18 maja 2020 Pisulski ostatni raz stawił się na służbie. Po 25 latach pracy w Jaworze odchodzi na emeryturę. Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Jaworze odznaczył go Złotą Odznaką Honorową.

- Swoją służbę realizował zawsze rzetelnie - mówił na spotkaniu pożegnalnym insp. Andrzej Błaszczak, komendant powiatowy policji w Jaworze. - A z racji tego, że zdobył tytuł Mistrza Świata w jego ukochanej dyscyplinie sportowej, niewątpliwie był autorytetem dla wielu młodych policjantów.