Trwa ładowanie...
d4kekx0

Dolnośląskie: Mieszkaniec Wałbrzycha z podejrzeniem koronawirusa – wrócił z Chin

Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa trafił do wałbrzyskiego szpitala. Wrócił z Chin i skarżył się na złe samopoczucie. Personel pobrał próbki, które przesłano do Warszawy. Mężczyzna jest odizolowany od pozostałych pacjentów szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna z Wałbrzycha trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Próbki trafiły już do Warszawy.
Mężczyzna z Wałbrzycha trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Próbki trafiły już do Warszawy. (East News, Fot: LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP)
d4kekx0

Koronawirus na Dolnym Śląsku? Kolejne podejrzenie

Mężczyzna, który wrócił niedawno z Chin, po przyjeździe zdecydował się zadzwonić na pogotowie ze względu na pogarszające się samopoczucie. Pacjent trafił do szpitala we wtorek, 4 lutego i został odizolowany od pozostałych osób. Personel pobrał niezbędne próbki, które trafiły do Warszawy. W piątek mają być znane wyniki badań. Dyrektor szpitala przy ulicy Batorego w Wałbrzychu zapewnia, że zarówno placówka, jak i pracownicy są przygotowani na każdą ewentualność.

Podejrzenie koronawirusa we Wrocławiu

Mężczyzna z Wałbrzycha to nie pierwszy podejrzany o zarażenie koronawirusemna Dolnym Śląsku. Pierwsi pacjenci trafili kilkanaście dni temu do szpitala na Koszarowej we Wrocławiu - był to Chińczyk i Polak, wracający z Wuhan. Następnie do wrocławskiego szpitala wojskowego trafiło 30 osób ewakuowanych z tego samego regionu. Jak wynika z badań, żadna z osób nie jest nosicielem koronawirusa. Wśród ewakuowanych z Wuhan jest 8 dzieci, pomimo nieobecności wirusa wszyscy muszą pozostać w szpitalu na 14-dniowej obserwacji.

d4kekx0

Czym jest koronawirus?

Koronawirusy stanowią rodzinę wirusów, z których niektóre prowadzą do chorób układu oddechowego u ludzi, inne natomiast krążą wśród zwierząt. Koronawirusy zwierząt mogą z czasem ewoluować i rozprzestrzeniać się również pomiędzy ludzkimi organizmami, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje, że podobnie było w przypadku SARS i MERS. Za centrum epidemii uznaje się chińskie miasto Wuhan, gdzie pod koniec grudnia 2019 roku zdiagnozowano pierwszych pacjentów zarażonych koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński gotów do kampanii? Adam Bielan nie pozostawia wątpliwości

d4kekx0

Podziel się opinią

Share
d4kekx0
d4kekx0