Trwa ładowanie...
dpzk2p3

Bielany Wrocławskie: wyrok ws. kradzieży w podwrocławskim Amazonie

Podejrzani o obrabowanie centrum dystrybucyjnego firmy Amazon już z wyrokami. W sumie o kradzieże na kwotę 4,5 miliona złotych oskarżono 10 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podejrzani o kradzieże w centrum dystrybucyjnym firmy Amazon usłyszeli wyroki. Oszacowano, że wartość zrabowanych towarów to 4,5 mln zł.
Podejrzani o kradzieże w centrum dystrybucyjnym firmy Amazon usłyszeli wyroki. Oszacowano, że wartość zrabowanych towarów to 4,5 mln zł. (Materiał prasowy)
dpzk2p3

Podejrzani o kradzież w firmie Amazon usłyszeli wyroki

Sprawa kradzieży sięga 2016 roku. Dariusz J., pracownik Amazona początkowo miał kraść w pojedynkę. J. namówił do współpracy kuriera, który wywoził zrabowane towary. Na krótko przed złapaniem szajka liczyła 10 osób, trzy z nich od razu przyznały się do winy i poddały karze. W czwartek 6 lutego pozostali członkowie grupy stanęli przed sądem i usłyszeli wyroki. Po uprawomocnieniu 6 z nich odbędzie karę pozbawienia wolności do 4 lat.

Z ustaleń wynika, że złodzieje ukradliz firmy Amazon ponad 1000 laptopów, ich łupem regularnie padały również ekspresy do kawy, konsole do gier, a nawet drony. To te ostatnie przyczyniły się do ujawnienia przestępców. Na początku 2017 roku ochrona dowiedziała się, że na stanie magazynowym brakuje 18 dronów o wartości 81 tysięcy złotych. Po sprawdzeniu nagrań z monitoringu odkryto, że jeden z pracowników pakował brakujące drony na paletę. Sprzęt potem został wywieziony przez samochód dostawczy.

dpzk2p3

Centrum logistyczne Amazona w Bielanach Wrocławskich to pierwszy oddział dystrybucyjny tej firmy w Polsce, działa od 2014 roku. Do tej pory Amazon zainwestował ponad 4 miliardy złotych w centra logistyczne na terenie całego kraju. W ubiegłym roku firma osiągnęła czwartą pozycję w zestawieniu największych przedsiębiorstw handlowych na świecie. Firma ma na koncie sporo incydentów związanych z traktowaniem pracowników fizycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński gotów do kampanii? Adam Bielan nie pozostawia wątpliwości

dpzk2p3

Podziel się opinią

Share
dpzk2p3
dpzk2p3