Trwa ładowanie...

Zdewastowany grób bezdomnego w Legnicy. Brak szacunku dla zmarłego

Karygodnego czynu dopuścił się człowiek, który okradł i zdewastował jeden z grobów na cmentarzu komunalnym w Legnicy. Sprawą zajęła się już legnicka policja. Nagrobek upamiętniał osobę bezdomną.

Share
Zdewastowany grób bezdomnego w Legnicy. Brak szacunku dla zmarłego
Zdewastowany grób bezdomnego w Legnicy. Brak szacunku dla zmarłegoŹródło: Pixabay, fot: Katrina S
d1wta2a

Szacunek dla osób zmarłych powinien mieć absolutnie każdy. Niestety, dobrego wychowania i hamulców zabrakło złodziejowi, który między 6 a 18 września zdewastował jeden z grobów na cmentarzu komunalnym w Legnicy. 

Zdewastowany grób bezdomnego w Legnicy. Brak szacunku dla zmarłego

Nagrobek upamiętniał osobę bezrobotną, a za jego montaż zapłaciła jedna z legniczanek, która o akcie wandalizmu poinformowała redakcje tulegnica.pl.

"Na cmentarzu komunalny w Legnicy w dniach od 6 do 18 września 2021 r. zdemolowano i rozmontowano i skradziono całą konstrukcję obramowania grobu zmarłej w 1976 r. osoby, nieznanej mi z nazwiska i imienia bezdomnej, bez możliwości identyfikacji personalnej, w celu założenia tabliczki imiennej - klepsydry na krzyżu" - napisała kobieta w liście do redakcji portalu tulegnica.pl. 

d1wta2a

Protest medyków. Ekspert komentuje: Cały sektor powinien więcej zarabiać

"Bez poszanowania dla zmarłego nieznani mi sprawcy wyrwali i zdemontowali, ukradli, przenosząc w inne miejsce konstrukcje obramowania grobu. Za montaż dwóch grobów zmarłych osób samotnych, bez rodziny lub bezdomnych od 1976 r. zapłaciłam w czerwcu 626 zł, kolejne 150 zł za ziemię, kwiatki, lampki i wkłady" - wylicza mieszkanka Legnicy.

Sprawą zajmuje się już legnicką policja. Funkcjonariusze spróbują ustalić, kto dopuścił się tak karygodnego czynu. Trwa postępowanie. Praktyka pokazuje jednak, że namierzenie sprawcy nie będzie zadaniem łatwym.

d1wta2a

Do kradzieży na cmentarzach dochodzi regularnie na całym Dolnym Śląsku. Przy okazji przestępstw dochodzi także do uszkodzenia pomników. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wta2a

Podziel się opinią

Share
d1wta2a
d1wta2a