Trwa ładowanie...

Zbrodnia miłoszycka. "Komenda powinien wrócić do więzienia"

Trwają mowy końcowe ws. zbrodni miłoszyckiej. Matka zamordowanej przed laty Małgosi stwierdziła, że do więzienia powinien wrócić Tomasz Komenda. Rodzice dziewczyny we wtorek pikietowali też przed budynkiem sądu.

Share
Zbrodnia miłoszycka. "Komenda powinien wrócić do więzienia"
Zbrodnia miłoszycka. "Komenda powinien wrócić do więzienia"Źródło: Unsplash.com
d29yfxj

Niewykluczone, że jeszcze we wrześniu usłyszymy wyrok ws. zbrodni miłoszyckiej, przez którą Tomasz Komenda spędził ponad 17 lat w więzieniu. Obecnie prokuratura domaga się kary 25 lat więzienia dla Norberta Basiury (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska) oraz dożywocia dla Ireneusza M. To właśnie oni mają stać za zabójstwem 15-letniej Małgosi w noc sylwestrową 1996/1997.

Podczas wtorkowej mowy końcowej głos mieli obrońcy oskarżonych oraz rodzice zamordowanej dziewczyny. Jak relacjonuje "Gazeta Wrocławska", matka Małgosi stwierdziła, że oprócz dwójki oskarżonych, do więzienia powinien wrócić Tomasz Komenda.

Zbrodnia miłoszycka. "Komenda powinien wrócić do więzienia"

Gdy jeden z obrońców podczas mowy końcowej wytykał błędy biegłym i mówił, że jego zdaniem w zabójstwie Małgosi miały brać udział trzy osoby, rodzice 15-latki krzyknęli: Komenda.

Rafał Trzaskowski nagrany w klubie. Tomasz Siemoniak: jest znakomitym kompanem

Matka dziewczyny argumentowała podczas swojej przemowy, że ślady na ciele zmarłej córki to zapewne odciśnięte zęby Tomasza Komendy. To właśnie m.in. na podstawie tego śladu w roku 2000 w sprawie skazano Komendę. Teraz prokuratura twierdzi, że odcisk zębów pozostawiony na ciele 15-latki należy do Ireneusza M. Matka Małgosi zażądała dla oprawców jej córki kary śmierci, bo "dziewczyna miała prawo żyć".

d29yfxj

Ojciec Małgosi miał za to pretensje do sądu o to, że ten zgodził się na powstanie filmu o Tomaszu Komendzie. Jego zdaniem, filmowcy żerują na rodzinnej tragedii. Dlatego Krzysztof K. złożył pozew przeciwko stacji TVN.

- Produkcja filmu jest hańbą dla wymiaru sprawiedliwości, bo mógł do tego nie dopuścić, ale nic nie zrobił. A to jest film z Małgosią w tle. Kto chowa dziecko, ten to zrozumie. Bez mojej córki tego filmu nigdy by nie było - mówił ojciec Małgosi, którego cytuje serwis tuolawa.pl.

- Dajcie temu dziecku spokojnie leżeć w grobie - dodawał zrozpaczony ojciec.

Zbrodnia miłoszycka. Protest rodziców zamordowanej Małgosi

Gdy sąd ogłosił przerwę w rozprawie, przed budynkiem wrocławskiego sądu rodzice zamordowanej Małgosi rozpoczęli pikietę. Przygotowali kilka banerów, na których znalazły się hasła krytykujące stację TVN, Tomasza Komendę czy byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

d29yfxj

"WON od Małgosi. Wszyscy żerujecie na jej śmierci" - głosił napis na jednym z plakatów.

"Sąd ostateczny i definitywny. To Małgosia zgwałciła i zamordowała aktora Tomasza Komendę" - napisali rodzice 15-latki na innym banerze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29yfxj

Podziel się opinią

Share
d29yfxj
d29yfxj