Trwa ładowanie...

Wypadek we Wrocławiu. Schody w galerii wciągnęły stopę trzylatka

We Wrocławiu w jednej z galerii handlowych doszło do groźnego zdarzenia. Trzyletniemu chłopcu schody ruchome wciągnęły stopę. Dziecko ma złamaną kość śródstopia.
Share
Wypadek we Wrocławiu. Schody w galerii wciągnęły stopę trzylatka
Wypadek we Wrocławiu. Schody w galerii wciągnęły stopę trzylatkaŹródło: Pixabay
d1xj58r

Niebezpieczne zdarzenie na terenie jednej z galerii handlowych we Wrocławiu. Stopę trzyletniego chłopca, który wybrał się z mamą i bratem na zakupy, wciągnęły schody ruchome.

Wrocław. Wypadek w galerii handlowej. Schody wciągnęły stopę trzylatka

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 lutego, jednak informacja o zdarzeniu pojawiła się dopiero teraz.

d1xj58r

Jak czytamy w "Gazecie Wrocławskiej", przebieg wypadku był następujący: matka z dwoma synami zjeżdżała ruchomymi schodami. W pewnym momencie stojący stopień niżej młodszy z chłopców zaczął krzyczeć. Okazało się, że schody wciągnęły but dziecka.

Duży wzrost liczby ofiar koronawirusa w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał liczbę

Na szczęście z pomocą ruszyli inni klienci galerii. Po chwili udało się zatrzymać schody ruchome, jednak stopa trzylatka dalej w nich tkwiła. - W tamtej chwili byłam pewna, że nie udało się wyciągnąć nóżki i że syn będzie musiał mieć amputowaną stopę. Wiele osób podawało jakieś nożyczki, scyzoryki. Musieliśmy jednak zaczekać na straż pożarną i pogotowie - mówi matka chłopca.

d1xj58r

Wrocław. Schody ruchome wciągnęły stopę trzylatka. Ma złamaną kość śródstopia

Jak dodaje, konieczna była pomoc specjalistów, ponieważ spod schodów nie było widać stopy dziecka, co skutecznie utrudniało rozcięcie obuwia. Ostatecznie stopę trzylatka uwolniono, a on sam z galerii handlowej trafił do szpitala we Wrocławiu ze złamaną kością śródstopia.

Zdarzenie potwierdziły też władze galerii handlowej, które podkreślają, że schody ruchome posiadają wszelkie atesty. "Wszystkie procedury, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie schodów, były dopełnione. Schody posiadają ważne badanie Urzędu Dozoru Technicznego oraz przechodzą regularny, comiesięczny przegląd techniczny" - czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji tvn24.pl.

"Ubolewamy, że na terenie naszego centrum handlowego doszło do powyższej sytuacji. Mamy nadzieję, że chłopiec szybko wróci do zdrowia" - podkreślają władze galerii we Wrocławiu.

d1xj58r

Wrocław. Wypadek w galerii handlowej. Sprawę bada policja

W związku z wypadkiem z udziałem trzylatka sprawą zainteresowała się także policja z Wrocławia. - Otrzymaliśmy zgłoszenie od matki trzyletniego chłopca. Wystąpiliśmy z wnioskiem o zabezpieczenie monitoringu, przeprowadzone zostaną także czynności z przedstawicielem placówki handlowej - przekazał st. sierż. Paweł Noga z zespołu prasowego KMP Wrocław.

Jak dodał, działania policji mają na celu ustalenie okoliczności, w jakich doszło do wciągnięcia stopy trzylatka przez schody ruchome.

Źródło: tvn24.pl / "Gazeta Wrocławska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xj58r

Podziel się opinią

Share
d1xj58r
d1xj58r