Trwa ładowanie...
dhid4v6

Wrocław. Znaczący spadek przyjęć pacjentów. Szpital prosi, by nie unikać badań

Koronawirus sprawił, że wrocławianie zaczęli unikać wizyt w szpitalach, aby ograniczyć w ten sposób ryzyko zakażenia się koronawirusem. Dolnośląskie Centrum Onkologii apeluje, by nie odkładać badań na później.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Znaczący spadek przyjęć pacjentów. Szpital prosi, by nie unikać badań
Wrocław. Znaczący spadek przyjęć pacjentów. Szpital prosi, by nie unikać badań (Flickr)
dhid4v6

Dolnośląskie Centrum Onkologii porównało obecną liczbę pacjentów względem tego, co działo się w placówce przed rokiem. Wnioski są zatrważające - w szpitalu znajduje się o połowę mniej osób niż w podobnym okresie w 2019 roku.

Wrocław. Szpital prosi - nie unikajmy badań

- Rak nie poczeka aż pandemia się skończy. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mają niepokojące objawy, podejrzewają, że mogą być chorzy, żeby zgłaszali się na diagnostykę i leczenie do DCO. Sytuacja w szpitalu jest stabilna, nie mamy ognisk zakażenia, staramy się robić wszystko, żeby minimalizować ryzyko zakażenia pacjentów oraz personelu - przekazał dr Adam Maciejczyk, dyrektor naczelny Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

dhid4v6

Dolnośląskie Centrum Onkologii przygotowało nawet specjalny film "Jesteśmy tu dla Was!", w którym można usłyszeć głos aktorki Kingi Preis. Ma on zachęcać wrocławian do wizyt w szpitalu i poddawania się badaniom.

ZOBACZ WIDEO: Lotniska nie będą już takie same. Zmiany są ogromne

Wrocław. Nowy system przyjmowania pacjentów w DCO

Koronawirus sprawił, że Dolnośląskie Centrum Onkologii przygotowało nowe zasady przyjmowania pacjentów. Pod numerem 71 36 89 483 funkcjonuje specjalna infolinia onkologiczna. Do tego ze szpitalem można się skontaktować sms-owi poprzez numer 661 000 189 (należy wpisać nr DILO - karty dla pacjentów onkologicznych) oraz poprzez bramkę internetową dilo.dco.com.pl.

dhid4v6

Nowością dla pacjentów jest formularz online, który ułatwia przeprowadzenie wizyty i konsultacji onkologicznej.

W formularzu wystarczy wpisać podstawowe dane kontaktowe i opis objawów. Można też dołączyć zdjęcia, np. niepokojącej zmiany skórnej. Po konsultacji lekarz oddzwoni do pacjenta i umówi go na wizytę w DCO.

Czytaj także: Wrocław. Odwołanie dyspensy od udziału w mszach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dhid4v6

Podziel się opinią

Share

dhid4v6

dhid4v6