Trwa ładowanie...
d2bs0a0

Wrocław. Zmiany w rozkładach jazdy MPK. Już w ten weekend

Mieszkańcy Wrocławia w najbliższych dniach muszą być gotowi na zmiany w rozkładach jazdy MPK. Jest to podyktowane pracami, jakie przeprowadzone zostaną m.in. na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Szczęśliwej, a także pielęgnacją drzew przy torowisku w ciągu al. Różyckiego.
Share
Wrocław. Zmiany w rozkładach jazdy MPK. Już w ten weekend
Wrocław. Zmiany w rozkładach jazdy MPK. Już w ten weekend Źródło: MPK Wrocław
d2bs0a0

Jak informuje miasto Wrocław, zmiany dotyczyć będą wybranych kursów autobusów i tramwajów MPK Wrocław. Ma to związek z wymianą bramownicy sygnalizacji świetlnej na wlocie skrzyżowania Powstańców Śląskich i Szczęśliwej od strony centrum, a także przeprowadzeniem prac związanych z pielęgnacją drzew przy torowisku w ciągu al. Różyckiego.

Wrocław. Wymiana bramownicy sygnalizacji świetlnej

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą bramownicy sygnalizacji świetlnej na wlocie skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i Szczęśliwej od strony centrum miasta), w nocy z 14/15 stycznia 2021 roku (czwartek/piątek) w godzinach 22:00-5:00 planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych A, D oraz kursów nocnych linii 247, 248 i 257.

d2bs0a0

Autobusy ww. linii jadące w kierunku Oporowa lub Kleciny zostaną skierowane objazdem od skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i Swobodnej przez ulicę Swobodną, Gwiaździstą i Szczęśliwą do ulicy Powstańców Śląskich.

Kiedy zacznie się odmrażanie gospodarki? Kościński: powrót do normalności za 2-3 miesiące

Kursy nocne linii 247, 248 i 257 będą zatrzymywały się na przystanku "Gwiaździsta", który zlokalizowany jest przy ulicy Swobodnej pomiędzy ulicą Powstańców Śląskich i Gwiaździstą i realizowały objazd z pominięciem przystanku "Zaolziańska".

d2bs0a0

Autobusy ww. linii jadące w kierunku centrum miasta oraz komunikacja tramwajowa na ulicy Powstańców Śląskich będzie kursowała bez żadnych zmian.

Wrocław. Pielęgnacja drzew przy torowisku

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z pielęgnacją drzew przy torowisku w ciągu Alei Różyckiego, w dniach 16-17 stycznia 2021 roku (sobota-niedziela) w godzinach 7:15-15:15 planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 9, 17 i 33.

Tramwaje linii 9 i 17 od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do pętli "Sępolno", a tramwaje linii 33 od Ronda Reagana pojadą w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do Sępolna.

d2bs0a0

Na odcinku Sienkiewicza/Piastowska - Sępolno - Sienkiewicza/Piastowska przez Most Szczytnicki, aleję Kochanowskiego, ulicę Moniuszki, aleję Paderewskiego i ulicę Mickiewicza zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bs0a0

Podziel się opinią

Share
d2bs0a0
d2bs0a0