Trwa ładowanie...

Wrocław. Zmiany w komunikacji miejskiej. Przystanki "Kwiska" i "Dworzec Świebodzki" z nową lokalizacją

Szereg remontów we Wrocławiu sprawia, że w najbliższych mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany lokalizacji przystanków "Kwiska" oraz "Dworzec Świebodzki".

Share
Wrocław. Zmiany w komunikacji miejskiej. Przystanki "Kwiska" i "Dworzec Świebodzki" z nową lokalizacjąŹródło: MPK Wrocław
dsi3iqh

Miasto Wrocław za kadencji Jacka Sutryka prowadzi program #TORYwolucja, którego zadaniem jest poprawa infrastruktury na terenie miasta. Najlepszym dowodem na to są kolejne prace remontowe przy torowiskach, wymiana zwrotnic oraz budowa Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór.

Pracy jest sporo, bo też wcześniejsze zaniedbania w kwestii dbania o należyty stan torowisk były duże. Sytuacja we Wrocławiu poprawia się jednak z tygodnia na tydzień. Spora liczba remontów oznacza też dla wrocławian pewne niedogodności - objazdy albo zmianę lokalizacji przystanków. Z tym drugim będziemy mieć do czynienia w najbliższych dniach. Oto szczegóły.

Wrocław. Zmiana lokalizacji przystanku "Kwiska"

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą nawierzchni w torowisku tramwajowym na wysokości przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej, od godziny 23.00 w nocy z 26 na 27 czerwca 2020 roku (piątek/sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach autobusowych 119, 122, 128, 129, 143, 319 i kursy zjazdowe do zajezdni przy ulicy Obornickiej.

ZOBACZ WIDEO: Ulewy w Bieszczadach. Nagranie z Nadleśnictwa Baligród

Dla autobusów ww. linii jadących od strony Osiedla Nowy Dwór, Osiedla Gądów lub Osiedla Kuźniki przystanek "Kwiska" zlokalizowany przy torowisku tramwajowym zostanie przeniesiony na ulicę Wejherowską za skrzyżowaniem z ulicą Legnicką.

dsi3iqh

Podczas prowadzonych prac komunikacja tramwajowa będzie kursowała bez zmian, a po zakończeniu prac autobusy powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w dniu 27 czerwca 2020 roku, o godzinie 5.00 (sobota).

Wrocław. Zmiana lokalizacji przystanku "Dworzec Świebodzki"

Ponadto, w związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór (etap związany z przebudową placu Orląt Lwowskich w rejonie ulicy Robotniczej), od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany lokalizacji przystanku autobusowego "Dworzec Świebodzki" dla linii autobusowych 106, 148, 149, 206 i 249, który zostanie przeniesiony około 100 metrów wcześniej przed skrzyżowaniem ulicy Robotniczej z ulicą Nabycińską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dsi3iqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsi3iqh
dsi3iqh