Trwa ładowanie...

Wrocław. Zmiany w komunikacji miejskiej od 29 sierpnia. Kolejne remonty

29 sierpnia wejdą w życie kolejne zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Ma to związek z kolejnym etapem przebudowy ul. Berenta, przebudową wiaduktu kolejowego i skrzyżowania na ul. Długiej i Poznańskiej, a także zakończeniem prac torowych na pętli tramwajowej Karłowice.

Share
Wrocław. Zmiany w komunikacji miejskiej od 29 sierpnia. Kolejne remontyWrocław. Zmiany w komunikacji miejskiej od 29 sierpnia. Kolejne remontyŹródło: MPK Wrocław, fot: materiały prasowe
d3i1m8s

Nie tak dawno miasto Wrocław informowało o zakończeniu prac nad torowiskiem tramwajowym na placu Dominikańskim, co pozwoliło przywrócić ruch tramwajów w tym miejscu począwszy od 22 sierpnia 2020 roku, a wrocławianie muszą liczyć się z kolejnymi zmianami w kursowaniu autobusów i tramwajów MPK Wrocław.

Zmiany, jakie wejdą w życie 29 sierpnia 2020 roku, podyktowane są kolejnym etapem przebudowy ul. Berenta, przebudową wiaduktu kolejowego i skrzyżowania na ul. Długiej i Poznańskiej, a także zakończeniem prac torowych na pętli tramwajowej Karłowice.

Wrocław. Kolejny etap przebudowy ul. Berenta

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy Berenta (przebudowa skrzyżowania Alei Kasprowicza z ulicą Berenta i Przybyszewskiego), w dniu 29 sierpnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych A, 116, 119 i kursów nocnych linii 246.

Powrót do szkoły. "Nie ma żadnego dialogu z władzami oświatowymi"

Autobusy linii A, 116, 119 i kursy nocne linii 246 jadące w kierunku Sołtysowic powrócą na trasę od Alei Kasprowicza przez ulicę Przybyszewskiego, Czajkowskiego do ulicy Sołtysowickiej.

d3i1m8s

W kierunku przeciwnym trasa tych linii pozostanie bez zmian.

Autobusy linii 105, 118, 130, 132 i kursy nocne linii 246 realizowane w kierunku Świniar będą kursowały nadal dotychczasowym objazdem w obu kierunkach przez ulicę Boya-Żeleńskiego z pominięciem przystanku "pl. Daniłowskiego".

Wrocław. Przebudowa wiaduktu kolejowego i skrzyżowania ul. Długiej i Poznańskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z przebudową wiaduktu kolejowego i skrzyżowania ulicy Długiej i Poznańskiej na potrzeby budowy trasy tramwajowej (przywrócenie ruchu jednokierunkowego pod wiaduktem na ulicy Długiej), od dnia 30 sierpnia 2020 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych C, 103, 104, 122, 127, 128 i kursów nocnych linii 245.

Linia C i 128

Autobusy linii C i 128 jadące z Popowic w kierunku Ronda Reagana lub Psiego Pola będą kursowały objazdem od ulicy Starogroblowej dotychczasowym objazdem przez ulicę Gnieźnieńską, Ścinawską, Poznańską i dalej przez ulicę Łęczycką do ulicy Długiej.

d3i1m8s

W kierunku przeciwnym autobusy powrócą na trasę przez ulicę Długą i Starogroblową.

Linia 103, 104, 122, 127 i 245

Autobusy linii 103, 104, 122, 127 oraz kursy nocnej linii 245 jadące od strony placu Jana Pawła II w kierunku Popowic zostaną skierowane objazdem od przystanku "Litomska (ZUS)", który zlokalizowany jest przy ulicy Poznańskiej przez ulicę Łęczycką do ulicy Długiej i dalej swoją trasą przez ulicę Starogroblową do ulicy Popowickiej.

W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały dotychczasowym objazdem.

d3i1m8s

Dla autobusów linii C, 103, 104, 122, 127, 128 i 245 uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek "Długa" w kierunku Popowic na wysokości sklepu "Kaufland".

Dodatkowo z powodu zaawansowania prac budowlanych na ulicy Długiej, tymczasowo nieczynny będzie przystanek autobusowy "Długa (Politechnika)" dla wszystkich linii autobusowych.

Wrocław. Zakończenie prac torowych na pętli Karłowice

W związku z planowanym zakończeniem prac torowych na pętli tramwajowej "Karłowice" przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej i Zawalnej, od 29 sierpnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 0L, 0P, 8, 74 oraz linii autobusowej 142.

Komunikacja tramwajowa

Linia 0L/0P

Tramwaje linii okólnej 0L powrócą już na swoją stałą trasę przejazdu.

d3i1m8s

Natomiast tramwaje linii 0P z powodu prac na Rondzie Reagana nadal będą kursowały obecnym objazdem, ale obecny postój techniczny realizowany na Mostach Mieszczańskich zostanie przeniesiony na plac Staszica.

Linia 1

"Jedynka" nadal będzie kursowała w relacji ZOO - Poświętne - ZOO i z powodu prac torowych na ulicy Żmigrodzkiej objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli "Poświętne".

Linia 2

"Dwójka" realizująca kursy z zajezdni "Dąbie" do pętli Krzyki kursuje już stałą trasą przez Rondo Reagana (peron 1), ulicę Szczytnicką, most Pokoju i plac Dominikański.

d3i1m8s

W kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego nadal będzie kursowała objazdem przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego.

Linia 3

"Trójka" bez zmian kursuje już swoją stałą trasą przejazdu.

Linia 4

"Czwórka" nadal będzie kursowała w skróconej relacji do pętli ZOO.

Z uwagi na prowadzone prace na Rondzie Reagana w kierunku Oporowa nadal będzie kursowała przez peron 1 Ronda Reagana i dalej już swoją trasą przez plac Dominikański, a w kierunku przeciwnym będzie kursowała objazdem Ronda Reagana (peron 2) przez most Szczytnicki, Stadion Olimpijski, ulicę Mickiewicza i Wróblewskiego do pętli ZOO.

d3i1m8s

Linia 5

"Piątka" bez zmian kursuje już swoją stałą trasą przejazdu.

Linia 6

"Szóstka" bez zmian kursuje już swoją stałą trasą przejazdu.

Linia 7

"Siódemka" nadal będzie kursowała obecnym objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli "Poświętne".

Linia 8

"Ósemka" powróci już na swoją trasę przejazdu do pętli "Karłowice".

Linia 9

"Dziewiątka" bez zmian kursuje już swoją stałą trasą przejazdu.

Linia 10

"Dziesiątka" realizująca kursy z zajezdni "Dąbie" do pętli Leśnica będzie kursowała przez Rondo Reagana (peron 1), ulicę Szczytnicką, most Pokoju i dalej po swojej trasie przejazdu przez plac Dominikański i ulicę Kazimierza Wielkiego.

W kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego pojedzie objazdem przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego.

Linia 11

Tramwaje linii 11 bez zmian kursują już swoją stałą trasą przejazdu.

Linia 15

Tramwaje linii 15 nadal w obu kierunkach będą kursowały od placu Jana Pawła II przez plac Orląt Lwowskich do placu Legionów co jest związane z przebudową Mostów Pomorskich.

Linia 16

"Szesnastka" z powodu prac na Rondzie Reagana nadal będzie kursowała w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki i Aleję Różyckiego do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Linia 17

Tramwaje linii 17 bez zmian kursuje już swoją stałą trasą przejazdu.

Linia 20

"Dwudziestka" nadal będzie kursowała obecną trasą przejazdu na trasie Krzyki - Leśnica - Krzyki przez ulicę Podwale i Krupniczą.

Linia 23

Tramwaje linii 23 bez zmian będą kursowały w relacji Kromera - Pilczyce - Kromera przez plac Dominikański.

Linia 31 i 32

Tramwaje linii 31 i 32 bez zmian kursują już swoją stałą trasą przejazdu.

Linia 33

Tramwaje linii 33 bez zmian kursują już swoją stałą trasą przejazdu.

Linia 74

Tramwaje linii okresowej 74 nadal będą kursowały obecną trasą przejazdu pomiędzy pętlą "Oporów" a placem Staszica i zostaną przedłużone przez ulicę Reymonta, Bałtycką i Żmigrodzką do pętli "Poświętne".

Komunikacja Autobusowa

Autobusy linii 142 powrócą na trasę w kierunku pętli Karłowice w obu kierunkach od ulicy Bezpiecznej przez ulicę Obornicką, Broniewskiego i Żmigrodzką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3i1m8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i1m8s
d3i1m8s