Trwa ładowanie...
d4eq2i3

Wrocław: zburzą stadion Śląska Wrocław? Miasto tego nie wyklucza

Stadion Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej pójdzie pod młotek? Prezydent Jacek Sutryk nie wyklucza sprzedania obiektu deweloperom. Jaka jest przyszłość stadionu przy Oporowskiej?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto poważnie rozważa sprzedaż stadionu Śląska Wrocław przy Oporowskiej. (WKS Śląsk)
d4eq2i3

Stadion Śląska Wrocław

Sprzedaż stadionu przy Oporowskiej to realna możliwość. Baza treningowa Śląska Wrocław to obszar, który jest szczególnie atrakcyjny dla deweloperów. Jak przekonuje prezydent Wrocławia, żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Pewne jest jednak to, że obiekt przy Oporowskiej nie spełnia wszystkich potrzeb treningowych. Dzieci i młodzież grająca w Akademii Śląska Wrocław przenosi się do różnych obiektów, ponieważ nie starcza dla niej miejsca. Rozwiązanie, o którym mówił prezydent Wrocławia popierają również pracownicy biur klubu, znajdujących się na Oporowskiej i osoby związane z WKS-em.

Przyszłość stadionu Śląska Wrocław

Obiekt czekają gruntowne kontrole, pod kątem przydatności i możliwości renowacyjnych, jednak Jacek Sutryk podkreśla, że na razie brakuje finansów na poważniejsze kroki. Przebudowa stadionu przy Oporowskiej wydaje się tym bardziej nierealna, że tego typu pomysły pojawiały się już wcześniej, jednak nie doczekały się realizacji. Nie tak dawno, były prezes klubu złożył wniosek o dofinansowanie wyburzenia trybuny oraz budowę hal i płyty, do ministerstwa sportu. Dziś ani urząd miasta, ani zarząd WKS Śląsk nie popiera tego działania.

Prezydent Wrocławia podkreśla, że sprzedaż stadionu Śląska Wrocław przy Oporowskiej, pozwoliłaby na zdobycie funduszy, które miasto przeznaczyłoby na przynajmniej częściową budowę nowoczesnego kompleksu treningowego. Taki obiekt miałby powstać na Pilczycach, w pobliżu Stadionu Wrocław.

d4eq2i3

Stadion przy Oporowskiej to miejsce historyczne

Choć nowa idea ma wielu zwolenników, pojawiają się też głosy sprzeciwu. Stadion Śląska Wrocław ma ogromną wartość sentymentalną. Obiekt wpisał się również na karty historii sportu, dzięki prawdziwym legendom, które zaczynały kariery na jego murawie. Teren, na którym stoi stadion Śląska Wrocław wynosi prawie 50 000 metrów kwadratowych, a biorąc pod uwagę położenie w centrum miasta – Wrocław mógłby liczyć nawet na 100 mln przychodu ze sprzedaży.

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eq2i3

Podziel się opinią

Share

d4eq2i3

d4eq2i3
d4eq2i3