Trwa ładowanie...

Wrocław: Zajezdnia otwiera się na ludzi w czasach koronawirusa. Szykuje materiały online

Nieczynne placówki kultury i muzea nie chcą gasić swojej działalności. Kolejna wrocławska instytucja, goszcząca na ogół wielu mieszkańców miasta i turystów, Centrum Historii Zajezdnia, chce utrzymać wirtualną więź ze swoimi gośćmi.

Wrocław: Zajezdnia otwiera się na ludzi w czasach koronawirusa. Szykuje materiały onlineŹródło: Facebook.com
d3yiuh4
d3yiuh4

- Mimo że fizycznie nie ma nas w naszej ukochanej Zajezdni, to cały zespół Centrum z całych sił pracuje zdalnie aby podnieść Was na duchu i w tym trudnym czasie - mimo wszystko być razem - ogłosili muzealnicy na swoich stronach.

Codziennie o godz. 11, 18 i 21 w zakładce #ZajezdniaOnline miłośnicy placówki znajdą transmisje ciekawych spotkań online, prezentacje wystaw, projekcje filmów dokumentalnych, ciekawe wykłady i prace naukowe. Zajezdnia spieszy też z pomocą rodzicom spędzającym czas w domach ze swoimi dziećmi i organizującym im czas. Pracownicy udostępniają pomysły na wspólne zajęcia, zabawy, podrzucają wzory kolorowanek do wydruku.

Organizatorzy nie poprzestają na ofercie podnoszącej na duchu i zapewniającej rozrywkę. Uruchamiają bowiem Centrum Wolontariatu, wyczulone szczególnie na potrzeby osób starszych. Muzeum z racji swojego profilu i prac nad historią najnowszą, ma obszerną bazę danych i kontaktów do osób najbardziej potrzebujących wsparcia. "Postaramy się zatelefonować do wszystkich świadków historii, którzy zostawili nam dane kontaktowe, by mieć wiedzę o ich potrzebach i - na miarę naszych możliwości - okazać im pomoc" - poinformowano.

Przy okazji organizatory akcji radzą, by każdą chwilę odstępstwa od codziennych, znacznie bardziej angażujących zajęć, wykorzystać do dokumentowania przeszłości: spisywania historii rodzinnych, przeglądania albumów, słuchania się nawzajem, okazywania sobie solidarności.
To idea bliska Zajezdni. Siedziba placówki urządzona została w miejscu, gdzie dolnośląska "Solidarność" rozpoczynała swoją misję - w tramwajowej zajezdni, w której rozpoczęły się strajki 1980 roku.

Obecnie to piękna przestrzeń, którą odwiedza się nie tylko po to, by mieć kontakt z przeszłością, ale i pojeździć na rolkach, spotkać się ze znajomymi na kawie, posiedzieć na wolnym powietrzu.

d3yiuh4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yiuh4