Trwa ładowanie...
d1qa2ak

Wrocław: wyprzedaż samochodów Vozilli

Zarządzający Miejską Wypożyczalnią Samochodów Elektrycznych Vozilla przygotowuje się do wyprzedaży aut. Zgodnie z zapowiedziami do 30 kwietnia wypożyczalnia całkowicie wycofa się z Wrocławia. Do sprzedaży trafi połowa floty – sprawdź, kiedy będzie można kupić samochód Vozilli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zainteresowani odkupieniem samochodów elektrycznych od Vozilli mogą już zgłaszać się do BOK we Wrocławiu.
Zainteresowani odkupieniem samochodów elektrycznych od Vozilli mogą już zgłaszać się do BOK we Wrocławiu. (Vozilla)
d1qa2ak

Samochody Vozilli na sprzedaż

W środę, 15 stycznia operator wypożyczalni, Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o, podpisał z miastem aneks do umowy, zapowiadający wcześniejsze zakończenie projektu. Tym samym 30 kwietnia zakończy się działalność wypożyczalni Vozilla we Wrocławiu, a do tego czasu auta będą stopniowo wycofywane. Miasto Wrocław pozostanie właścicielem oprogramowania informatycznego systemu, a także samego brandu Vozilla.

Zgodnie z zapowiedziami część samochodów Vozilla wróci do leasingodawców, reszta trafi pod młotek. Wszyscy, którzy chcieliby kupić taki pojazd mogą zgłaszać się do Biura Obsługi Klienta Vozilli, przy ulicy Kochanowskiego we Wrocławiu. W przeciągu dwóch lat wypożyczalnia aut elektrycznych zgromadziła 240 samochodów, w tym większość to modele nissan leaf i renault ZOE. Dokładna liczba aut przeznaczonych na sprzedaż nie jest jeszcze znana, operator wciąż negocjuje z firmami leasingowymi. Szczegółowe informacje mają pojawić się pod koniec kwietnia, kiedy wiadomo będzie ile osób jest zainteresowanych kupnem.

d1qa2ak

Czy warto kupić samochód Vozilli?

Firma zakłada, że pod młotek może trafić nawet połowa samochodów Vozilli. Średni przebieg pojazdów jest niewielki, bo wynosi około 17 tysięcy kilometrów – to na plus. Należy jednak zwrócić uwagę na ich stan techniczny – jedno auto było wypożyczane średnio 1100 razy, a klienci niejednokrotnie nie obchodzili się z nimi zbyt delikatnie. Na jakie ceny powinni przygotować się zainteresowani? Średnie ceny aut o podobnych parametrach wynoszą około 35 – 65 tysięcy złotych, w zależności od marki.

Dlaczego Vozilla wycofuje się z Wrocławia?

Wypożyczalnia świadczyła usługi ponad 60 tysiącom osób, ilość wypożyczeń przekroczyła 600 tysięcy. To jednak za mało - Vozilla mimo to zdecydowała o wycofaniu ze stolicy Dolnego Śląska. Jak ogłosił operator wypożyczalni, Wrocław najwidoczniej nie był gotowy na ten rodzaj usług i nie ma sensu kontynuacji i rozwoju projektu. Przeliczono się z popularnością samochodów Vozilli, dodatkowo projekt przestał być rentowny przez ceny samochodów elektrycznych i samego prądu.

d1qa2ak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda miał problem z wysłowieniem się. Co na to politycy?

d1qa2ak

Podziel się opinią

Share
d1qa2ak
d1qa2ak